VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Součástí vyhlášení 
bude pestrý sportovní a společenský program

Cheb - V týmu Vladimíra Hrušky, který v Chebu působil v době vojenské základní služby, nastoupí fotbalisté jako Jan Berger, Jan Fiala, Petr Rada

29.2.2016
SDÍLEJ:

Miroslav Sabadin (vlevo), zástupce Sportovní unie Chebska, opět připravil nabitý program se vzácnými hosty kulturního, sportovního a společenského života.Foto: Deník/Bedřich Klima

   Už osmý ročník vyhlašování ankety nejúspěšnějších sportovců okresu Cheb se kvapem blíží. Akci pořádá Sportovní unie Chebska ve spolupráci s městem Cheb a za poslední tři roky tento slavnostní akt nabývá stále větších rozměrů. Také letos to bude pojato jako oslava Dne sportu. Už v pátek 1. dubna v dopoledních hodinách se uskuteční beseda občanů s velmi úspěšným sportovcem, který pochází z karlovarského regionu, Josefem Váňou. Přesný čas a místo konání besedy ještě nejsou známy, ale občanům to bude včas oznámeno. V odpoledních hodinách, v 18.30 hodin, se na hřišti FC Cheb uskuteční ukázka fotbalové tréninkové jednotky pod vedením známého českého fotbalového internacionála a nyní trenéra Wernera Ličky. Ta bude veřejnosti zcela volně přístupná. Poté se bude konat s bývalým českým reprezentantem Ličkou beseda, na kterou jsou pozváni jen trenéři.
   Jako už tradičně i letos se uskuteční přátelské fotbalové exhibiční střetnutí na hřišti FC Cheb. V sobotu 2. dubna se zde od dvanácti hodin utkají nejdříve mládežnické celky FC Cheb a FK Skalná a od 14.30 hodin pak na umělou travnatou plochu nastoupí tým Vladimíra Hrušky s osobnostmi regionu. V týmu Vladimíra Hrušky, který v Chebu působil v době vojenské základní služby, nastoupí fotbalisté jako Jan Berger, Jan Fiala, Petr Rada a další fotbalisté a hokejisté, jejichž jména budou známa až před zahájením. Za tým osobností nastoupí podnikatelé, kteří přispívají na akci, a významné osobnosti. Na hřišti se rovněž objeví například i Jirka Krbeček, Jaroslav Šilhavý a Stanislav Levý, který vybojoval pro Cheb první ligu. Odpoledne bude moderovat známý hudebník a skladatel Karel Vágner.
Od 18 hodin pak v sále Kulturního centra Svoboda zazní jména nejúspěšnějších sportovců okresu Cheb za rok 2015.
   „Slavnostního večera se účastní a pozvání přijala například ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, tradičně i fotbalový mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka, Werner Lička, Josef Váňa, olympijský vítěz, hokejový brankář Milan Hnilička, dále pak bývalý český reprezentant Vladimír Šmicer, který se rovněž účastní i exhibičního střetnutí. Přijet by měl i bývalý vynikající československý gólman Jiří Holeček, u kterého rozhodne jeho zdravotní stav. Stejně tak jsme pozvali také Věru Čáslavskou, které se na minulých akcích velmi líbilo, ale rozhodne se, až jaký bude její zdravotní stav. Slavnostní večer bude uvádět, stejně jako v loňském roce, moderátor a bavič Vladimír Hron," prozradil Miroslav Sabadin ze Sportovní unie Chebska, hlavní organizátor Dne sportu i slavnostního vyhlášení.
Publikum potěší zpěvačka Dasha, která je mnohým známa ze StarDance či muzikálů.
   Zajímavostí je, že ještě v listopadu loňského roku se nevědělo, kde se bude celá akce konat. „Rozhodovalo se mezi Chebem a Františkovými Lázněmi. Nakonec zástupci města Chebu po určitých komplikacích přesvědčili pořadatele ze Sportovní unie Chebska, aby se tato už tradiční akce uskutečnila v Chebu. Rozhodly především finance a nabídnuté podmínky, dále pak i zapojení některých osobností do pomoci v tomto programu. Rád bych jmenoval Romana Procházku, Danielu Seifertovou, Tomáše Lindu, Thomase Zagermanna, Josefa Ciglanského a Jakuba Pánika. Ti dokázali vytvořit podmínky pro to, aby se celá událost mohla opět uskutečnit," zdůraznil Sabadin.
Jako každý rok i tentokrát s sebou nese pořádání všech akcí spojených s vyhlášením nejúspěšnějších sportovců okresu Cheb velké finanční požadavky. Pro zúčastněné osobnosti je potřeba připravit důstojný program. „Rád bych poděkoval sponzorům, podnikatelům a obcím, jako jsou Mariánské Lázně, Hazlov, Plesná, Křižovatka, Lázně Kynžvart, Františkovy Lázně a samozřejmě město Cheb. Takovou perličkou, která mě překvapila, bylo stanovisko zástupců města Aš, kteří nám oznámili, že město Aš nemá dostatek finančních prostředků na přispění k pořádání této pro okres Cheb tak významné akce," uvedl Sabadin, který za velké pozitivum označil právě účast ministryně školství, jejíž resort vyhlašuje jednotlivé finanční programy podpory, a to nejen na poli sportu. A právě zástupci všech obcí, kteří na akci přispěli, budou moci se s ministryní Valachovou setkat," řekl Sabadin.
   Výkonný výbor Sportovní unie Chebska měl letos velmi těžkou úlohu vybrat nejúspěšnější sportovce okresu Cheb. Nejvíc návrhů bylo zejména mezi mládežnickými sportovci. Nakonec bylo vybráno nejlepších patnáct sportovců, jejichž jména zazní na slavnostním vyhlašování ve Svobodě. „Letos jsou opět připraveny velmi hodnotné ceny – dva nové automobily zapůjčené na půl roku zdarma. Opět se dostáváme na pomyslný vrchol, kdy jsme byli zvyklí podobné ceny vídat jen v prestižních soutěžích a anketách, a navážeme tak na předchozí dva ročníky," připomněl Sabadin.
   Až do konce března bude na stránkách Deníku každý týden vycházet výčet všech oceněných sportovců či kolektivů.
„Velmi rád bych poděkoval za spolupráci s Chebským deníkem. Na slavnostním večeru tak zazní i jméno osobnosti Chebského deníku," doplnil Sabadin.

Autor: Bedřich Klima

29.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Ilustrační foto.

Policisté zachránili život mladé dívce

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení