Terénní tritatlonista Pavel Santo z Chebu letí zítra na hawajské pobřeží si zazávodit s nejlepšími Xterráky na světě. Na jednom z Hawajských ostrovů Mauí se 25. října koná mistrovství světa v terénním triatlonu XTERRA WORLD CHAMPIONSHIP a chebský triatlet bude u toho.

Letos se Pavlu Santovi dařilo výborně a doufá, že bude mít trochu štěstí i na světovém šampionátu.Výsledky v tomto roce byly nad jeho očekávání. Na mistrovství Evropy v Cross triatlonu na Sardinii skončil druhý, poté vyhrál závod Světového seriálu doma na Hluboké a zvítězil před měsícem na evropském šampionátu XTERRA Austria v rakouském Klopeinersee. Tímto závodem byla ukončena série Evropského poháru Xterra triatlonu, kterou chebský závodník celkově vyhrál. To vše ve své kategorii M 45-49.

„Na závod se velmi těším a věřím, že mi všichni sportovní i ostatní kamádi budou držet palce a doufám, že při troše štěstí to na Hawaii může i zacinkat nějakým tím cenným kovem.“