Poslední závody národního žebříčku ČR zavedly radioorientační běžce do lesů na okraji CHKO Křivoklátsko. Chebský oddíl ROB reprezentovalo 19 závodníků, kteří přivezli osm meadilových umístění. Počasí již nebylo zářijové a víkend byl chladný a deštivý. Naštěstí pršelo jen v noci.

Pořadatelé z pražského Fox klubu zvolili tentokrát variantu dvoupásmového závodu, kdy žákovské a starší veteránské kategorie běžely závod v jednom pásmu, juniorské, seniorské a mladší veteránské kategorie pak závod ve druhém pásmu. Přestože měl stavitel trati k dispozici deset kontrol, tak zejména žákovské kategorie měly tratě velice jednoduché a velmi krátké.

Sobotní závod (pro žáky pásmo 144 MHz, pro seniory pásmo 3,5 MHz) se běžel na mapě Jezevčí skála. Po startu byla u seniorských kategorií možnost dvojí volby pořadí, buď začít na jedničce nebo na dvojce, zbytek trati již byl jednoznačný. Délka trati se pohybovala kolem 9 km pro dospělé. V kat. D10 si pro druhou příčku doběhla Michaela Kučová, v juniorech byl Roman Borovička na prvním místě, třetí v pořadí doběhl v M40 Miroslav Vlach st. a Tomáš Lahučký (M10). Bramborová zbyla na Kateřinu Papežovou (D10) Jindru Papežovou (D35).

Nedělní závod na mapě Bouchalka/Hrobiště se běžel na opačných pásmech než předchozího dne. Přestože žákovské kategorie měly opět tratě velmi jednoduché, v seniorské kategorii již bylo více možností ke zvolení pořadí, a to jak výběrem první vyhledávané kontroly, tak i v závěru závodu (možnosti 1-2-4-5-3 nebo 2-4-5-1-3 nebo 2-4-5-3-1 byly víceméně rovnocenné). Díky namoklému lesu se závodníci museli v pásmu 144 MHz potýkat i s problémy při zaměřování vysílačů. V kat. D16 zvítězila Tereza Francková, třetí doběhla Monika Procházková, druhé místo získala Kateřina Papežová (D10) a další třetí příčku obsadil Miroslav Vlach st. (M40). Na čtvrtých postech se umístili Tomáš Lahučký (M10) a Anna Oplová (D13).

V celkovém pořadí vyhlašovaném jako součet obou závodů obsadili Miroslav Vlach st. druhé místo, Roman Borovička a Michaela Kučová a Tomáš Lahučký třetí místo.