Šestačtyřicet dětí z Karlovarského a Plzeňského kraje zápolilo celou sobotu na sedm kol švýcarským systémem 2x25 min. bez zápisu.
Slavnostního zahájení se zúčastnil i bývalý starosta města Chebu ing. Petr Navrátil.

V první skupině do 12 let bojovalo 30 chlapců a děvčat, vítěznou trofej si odnesl Jan Očenášek z karlovarského klubu Tietz se 6,5 bodem, druhý Jakub Červenka ze Spartaku Chodov získal 6 bodů a třetí skončila Adéla Janoušková z ŠK Líně, která překvapivě vydolovala krásných 5,5 bodu, čímž také suverénně zvítězila v kategorii dívek.

Ve skupině druhé, do 16 let, předvádělo šestnáct soutěžících šachy na dobré úrovni, zejména chebsý odchovanec Petr Špreňar s plným počtem 7 bodů, druhý Jiří Beer statečně odolával soupeřům a uhájil 2. místo ziskem 5,5 bodu, oba nyní za ŠK Karlovy Vary. Třetí místo nakonec získal Jakub Kačírek ze Sokola Teplá s 5 body.

Jak soutěžícím, tak i jejich doprovodu se turnaj líbil, na čemž má zásluhu zejména obětavá práce předsedy Václava Vítka, neméně pak i podpora Města Cheb, OD Tesco Cheb, Termo&Co. Cheb s.r.o., 4. ZŠ Cheb, vedoucí jídelny Evy Beranové a dalších přátel chebského šachu. Zároveň pokračují mistrovské soutěže Karlovarského kraje, kde v Krajském přeboru 1 třemi výhrami za sebou statečně drží 4. místo chebské áčko s odstupem pěti bodů na vedoucí Karlovarský Tietz.

V Krajském přeboru 2 je zatím na výborném 3. místě chebské béčko, které jako jediné porazilo lídra soutěže Baník Habartov. V Krajské soutěži získávají ostruhy především žáci reprezentující chebské céčko, kteří vybojovali již jedno vítězství a dvě remízy.

Čtyři zástupci ŠK Valdštejn Cheb se zúčastnili sedmikolového turnaje v Sokolově na 2x15 min./+ 5 sec., kde v konkurenci šestatřiceti hráčů obsadili prvních devět míst. Nejlepší z Chebských Jaroslav Tiller obsadil ziskem 5,5 bodu druhé místo, když na prvního Jaroslava Přibyla ztratil pouhých 0,5 bodu. Na pátém místě překvapivě uspěl s 5 body Jan Panoš, na místě osmém pak Václav Šíbl se 4,5 body, stejně jako na místě devátém Václav Vítek.