VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Judisté bojovali na Vánočním turnaji nejvíc o sladkosti

Mariánské Lázně –Nejvíc legrace je pochopitelně při pozorování prvních judistických krůčků.

20.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Femax Engineering Hranice

Poslední judistický trénink roku je v mariánskolázeňském Budo clubu už tradičně vyhrazen pro oddílový Vánoční turnaj, jehož se účastní pouze domácí závodníci, a to i ti, již kvůli věku nebo výkonnosti zatím nejezdí na žádné soutěže.

Je to i prezentace toho, co se zvláště ti nejmenší dokázali během pár měsíců v přípravce naučit. Proto bývají do tělocvičny za zimním stadionem zváni i rodiče, kteří tak můžou vidět nejen své děti na tatami, ale poznat i ty, kteří se jim dvakrát týdně ve svém volném čase věnují.

Trénování začátečníků mají na starost: Miroslav Zolotar, Zdeněk Duchek, Stanislav Šesták a Karel Tesař. Starší a zkušenější cvičí pod dohledem Martina Schustera a Ivana Korola. Tři posledně jmenovaní tvoří zároveň výbor oddílu a jezdí soudcovat i mimo kraj.

Nejvíc legrace je pochopitelně při pozorování prvních judistických krůčků těch nejmenších. Jejich počínání je spíš směsicí mírného okopávání kombinovaného lidovými tanci. Kolikrát má sudí problém ohodnotit jakési strčení nebo povalení na zem alespoň minimálními body. Podle pravidel to ale vždycky nějak dopadne.

Když je dobojováno, rozdají se diplomy, medaile, nějaké věcné ceny a připraví se scéna pro rozdávání sladkostí. Zde se pozná, kdo se při zápasech šetřil nebo neukázal všechno bojové umění.

Bonbóny, čokolády a sušenky se totiž vysypou na jednu hromadu a na povel „urvi, co můžeš“ vyrazí ti mladší. Mají na to pouhých pět sekund, hned za tuto dobu vyrážejí za sladkou potravou starší a zdatnější judisté, kteří se na věk a váhu mladších kamarádů nijak neohlížejí. Šrámů se při tom utrží možná víc než za pár turnajů dohromady.
Výsledky

Koťata do 20 kg – 1. Petra Butorová, 2. Sára Borsuková, mláďata do 25 kg – 1. Václav Prokop, 2, Jakub Podhajský, 3. Břetislav Milota,

do 30 kg – 1. Vilém Vojtaššák, 2. Michal Volčík, 3. Samuel Vítek,

do 42 kg – 1. Jan Prokop, 2. Jakub Zajíček,

do 55 kg – 1. Tereza Štaudová, 2. Daniel Jadlovský, 3. Daniel Leskovský,

starší žáci do 55 kg – 1. Daniel Klein, 2. Michal Vinter, 3. Dominik Horváth,

starší žákyně – 1. Tereza Štaudová, 2. Monika Nguyen.

JOSEF MILOTA

20.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Keramická škola v Karlových Varech.

Památkáři protestují proti demolici keramky

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení