Draci sestřelili v boji o čelo divize Herd Cheb

Skalná — Excelentně zakončili podzimní část futsalové divize skupiny C karlovarští Draci. Na chebském turné ve Skalné získali plný počet bodů, který je udržel na vedoucí příčce

28.12.2008

„Chceme bodovat v obou utkáních na sto procent,“ hlásal před derby karlovarský trenér Bohumil Perka. Jeho svěřenci pak jeho přání přetavili v realitu. Nejdříve porazili tým Františkových Lázní a poté zdolali i aktuálně druhý tým divizní tabulky Herd Cheb. Navíc Geňo předčil v souboji nejlepších střelců chebského Františka Nedbala v poměru 2:0.

Františkovy Lázně – Draci 2:6

Poprvé se měnilo skóre v 5. minutě, když se do listiny střelců zapsal aktuálně nejlepší střelec divize v dresu Draků Marián Geňo. O minutku později přidal druhý zářez Karlovaráků Lukáš Hrubý. Ten také svou druhou brankou v zápase ze 12. minuty stanovil poločasový stav.

Po obrátce stran domácí vstřelili kontaktní branku, ale hosté během dvou minut opět Františkovým Lázním odskočili o čtyři branky. Ve 37. minutě docílil hattricku Hrubý a ve 38. minutě upravil ukazatel skóre snajpr Geňo. Poté vstřelili domácí svou druhou branku, ale vše pak zakončil šestým úspěchem Draků Karel Tichota.

„S dlouholetým soupeřem jsme si vytvořili tříbrankový náskok, který jsme udržovali po celé utkání. Spolehlivě opět zachytal Karel Lutzbauer a tři branky vstřelil Hrubý, za což bych je chtěl pochválit. Zbytek týmu pak odehrál svůj standard,“ liboval si kouč Draků Bohumil Perka.

Branky Draků: 5. a 38. Geňo, 6. , 12. a 37. Hrubý, 50. Tichota. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Vošmik, Chládek. Bez karet. Diváci: 30.

Herd Cheb – Draci 3:6

Souboj o čelo tabulky otevřel ve 3. minutě hostující Tichota. Herd srovnal ukazatel skóre dvě minutky před koncem prvního poločasu, když se do statistik duelu zapsal Stanislav Dlouhý.

Po změně stran si vybral velmi dobrou dvouminutovku karlovarský Tichota, který dvakrát pokořil chebského gólmana Zdeňka Vilda. Ve 35. minutě přidal čtvrtou branku Draků Hrubý, který si vše zopakoval i ve 46. minutě. Poté se dočkali brankové radosti opět i domácí, tentokrát když přesně zamířil Lukáš Lávička. Minutku nato však opět poslal Draky do čtyřbrankového vedení svou hattrickovou střelou Hrubý. Domácí poté ve 48. minutě uzavřeli derby svým třetím gólem, o který se postaral Libor Stejskal.

„Bylo to vyrovnané utkání. Ve druhé půli jsme však soupeře začali přehrávat kombinačně a dařilo se nám i střelecky. V tomto utkání bych chtěl vyzdvihnout výkon gólmana Lutzbauera, který minimálně chyboval, a dále pak dvou tříbrankových hráčů Tichoty a Hrubého,“ podotkl ke druhé výhře Perka.

„My jsme měli před zápasem problémy se sestavou, a tak jsme byli rádi, že jsme to nějak poskládali. Jinak to byl určitě pěkný zápas. Ve vyrovnaném utkání jsme si vytvořili mírnou převahu, ale zkušení hosté to ustáli. My naopak opět doplatili, stejně jako v Plzni proti Lochotínu, na špatnou dvouminutovku, kterou Draci brankově využili,“ smutně poznamenal chebský vedoucí Libor Stejskal.

Branky: 23. Dlouhý, 46. Lukáš Lávička, 48. Stejskal – 3. , 32. a 34. Tichota, 35. , 46. a 47. Hrubý. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Novotný, Henych. ŽK: 0:1. Diváci: 30.

Herd Cheb: Vild – Stejskal, Lukáš Lávička, Luboš Lávička, Dlouhý, Nedbalý, Vesecký, Karafiát.
Draci K. Vary: Lutzbauer – Marián Kolesnáč, Filip Škarda, Matějček, Vysekal, Tichota, Geňo, Hrubý, Milan Čižnár.

Autor: Daniel Seifert