V moderní gymnastice se jarní sezóna protáhla až k mistrovství České republiky. Gymnastky z GSK 2. ZŠ Mar. Lázně, které soutěží ve výkonnostním sportu, absolvovaly spoustu soutěží a přivezly odsud nejedno medailové umístění.

Výkonnostnímu sportu se letos věnovalo jedenáct závodnic – v III.VT (2002 – 2000) Simona Kandráčová a Sára Plzáková, II.VT (2000 – 1998) Kateřina Kuglerová a Ráchel Dvořáková, I.VT (1998 – 1995) Dagmar Hladíková, Martina Hejretová, Tereza Košťálová a Karolína Míková a VT ženy (1995 a starší) Anežka Hladíková, Táňa Vopravilová a Lucie Zdrhová.

Po vyhodnocení nejlepších sportovců okresu Cheb, kde byly oceněny členky společné skladby, která v loňském roce obsadila ve finále Českého poháru 3. místo, odjely čtyři závodnice do Jablonce nad Nisou. S. Kandráčová skončila sedmá, S. Plzáková 14., R. Dvořáková 6. a L. Zdrhová pátá.

Poté se konal závod v Praze – Stodůlky, odsud už přivezly závodnice medaile. S. Kandráčová zvítězila, S. Plzáková – 2., zvítězila i K. Kuglerová, R. Dvořáková skončila 4., L. Zdrhová 2., A. Hladíková 3., K. Míková 5. a T. Vopravilová 7.

Na jižní Moravu odjely tři závodnice, v Břeclavi skončila S. Kandráčová 6., D. Navrátilová 3. a M. Hejretová 9., v Brně S. Kandráčová byla opět šestá a D. Navrátilová čtvrtá.

V Praze na Vinohradech se konal obrovský závod a Mariánskolázeňské přivezly pouze jednu medaili. S. Kandráčová byla 4., S. Plzáková 24., K. Kuglerová 6., R. Dvořáková 18., D. Hladíková vybojovala bronz, K. Míková byla 5., T. Košťálová 12, M. Hejretová 18., A. Hladíková 8. a T. Vopravilová 12.

Na OPEN krajském přeboru se představily závodnice z několika plzeňských klubů, přesto tři tituly zůstaly „doma“. Simona Kandráčová zvítězila, S. Plzáková byla 2., Kateřina Kuglerová 1., Dagmar Hladíková 1., T. Košťálová 2., K. Míková 3., M. Hejretová 4., L. Zdrhová 3. a A. Hladíková 4.

Další soutěž se uskutečnila v Plzni, kde S. Kandráčová skončila šestá, S. Plzáková 7., K.Kuglerová 3., R. Dvořáková 8., T. Košťálová 2., M. Hejretová 4., T. Vopravilová 9. a L. Zdrhová 10.

Velice důležitou a pro některé nejvyšší soutěží je vždy mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje, kde se bojuje o postup na mistrovství České republiky. Mariánské Lázně mají pro letošní rok dvě mistryně Západočeské oblasti Kateřinu Kuglerovou a Dagmar Hladíkovou. Na druhém místě skončila S. Kandráčová, pátá byla S. Plzáková, druhá R. Dvořáková, stejně jako T. Košťálová. Třetí místo obsadila K. Míková, 4. skončila M. Hejretová, 2. A. Hladíková, 3. L. Zdrhová, 5. T. Vopravilová.
Domácí pohárová soutěž se konala jako trojutkání mezi Mar. Lázněmi, SK MG Slovan Plzeň a SK MG Břeclav. Vyhrála S. Kandráčová, 4. byla S. Plzáková, první místo získala K. Kuglerová, 2. byla D. Hladíková, 3. T. Košťálová, 4. M. Hejretová, 5. A. Hladíková, 6. L. Zdrhová a 7. T. Vopravilová.

Družstvo ve složení Kandráčová, Kuglerová, Hladíková D. a Vopravilová obsadilo druhé místo za Břeclaví.

Vrcholnou soutěží je každoročně mistrovství České republiky, kde je hlavní soutěž oblastních družstev. Západočeskou oblast reprezentovala dvě družstva a shodou jistých náhod se za Mariánské Lázně zúčastnilo sedm závodnic. První družstvo doplnila členka SK MG Slovan Plzeň Kristýna Michelová (VT ženy). Západočeské gymnastky se v konkurenci sedmnácti týmů vůbec neztratily. S. Kandráčová skončila čtvrtá, S. Plzáková 14., Kateřina Kuglerová 2., R. Dvořáková 7., T. Košťálová 7., D. Hladíková 9., Kristýna Michelová zvítězila a A. Hladíková obsadila 10. místo.

Zatímco druhé družstvo Západočeské oblasti obsadilo pěkné 11. místo, první družstvo ve složení Kandráčová, Kuglerová, Hladíková D. (GSK 2. ZŠ Mar. Lázně) a Michelová (SK MG Slovan Plzeň) se stalo mistryněmi České republiky pro rok 2011.