Kromě žebříčku západočeské oblasti v orientačním běhu, o němž byla řeč před časem, obeslal Mariánskolázeňský orientační klub MLOK i vyšší celoroční soutěže. Těmi byly B žebříček Čechy a Český pohár veteránů.

B žebříček Čechy se sestával z osmi kol, jež se odehrály v polovičním počtu víkendů. Po dvou akcích uspořádaly oddíly Slávie Hradec Králové, KOS Jesenice, Kotlářka Praha a Lokomotiva Plzeň. Do celkového hodnocení se počítalo s pěti nejlépe zaběhnutými závody.

Do letošního českého žebříčku přihlásili Mariánskolázeňští pouze čtyři veterány. Ti patří dlouhodobě k těm lepším ve svých kategoriích. Kvartet Josef Milota, Jan Sklenář, Stanislava Opavová a Jan Fišák to jen potvrdil. Každý skončil nejhůře do třetího místa.

Jediné prvenství patřilo Milotovi v kategorii H 40, druzí byli Sklenář v kategorii H 65 a Opavová v kategorii D 50, třetí příčku vyběhl Fišák v kategorii H 65.

Do českého poháru veteránů se kromě osmi závodů B žebříčku Čechy započítávaly i výsledky z pěti veteránských Mistrovství ČR a celková umístění z většiny vícedenních závodů v průběhu roku.

Ani v této soutěži se orientační běžci z Mariánských Lázní neztratili. První byl Milota v kategorii H 50 (15. v absolutním pořadí 831 mužských závodníků nad 35 let), třetí příčku obsadil Fišák v kategorii H 65 (11.), pátý byl v téže kategorii Sklenář (17.) a čtvrté místo vybojovala Opavová v kategorii D 50 (33. mezi všemi 543 hodnocenými veteránkami).

Další příčky mariánskolázeňských běžců v absolutním pořadí měly tuto hodnotu: Muži – 401. Miloš Kamaryt, 435. Pavel Bína, 475. Jan Michalec, 580. Jaroslav Macura, ženy – 193. Martina Kamarytová, 247. Jana Sklenářová, 266, Radmila Miturová, 281. Kathrin Bínová, 296. Helena Tenglerová, 400. Radomíra Jelínková.

V celorepublikovém rankingovém žebříčku mužů hlavní kategorie H 21 (1171 jmen) skončil z Mariánskolázeňských nejlépe Petr Kunc (171. místo). Zhruba v polovině se na 556. příčce objevil Milota, 744. je Michal Škroch.