Skály u Ležek jsou nevyzpytatelné

Mariánské Lázně -

10.5.2008

Mariánskolázeňští orientační běžciFoto: Foto: Jaroslav Jirásek

/Malý test: Jak trávili 1. Máj orientační běžci ze západočeské oblasti? A) setkáním s Jiřinou Švorcovou na Letenské pláni v Praze, B) vyspáváním kocoviny z hlídání májky, C) pobíháním mezi kamením a trním. C je správně.

Prvního Máje sice nebyl víkend, zato volný den ano. Orientační běžci nelenili a vyrazili kousek za Lubenec do obce Ležky, kde pro ně oddíl ze Žatce připravil dva závody.
Ačkoliv se první jmenoval sprint a druhý krátká trať, nebyl mezi nimi valný rozdíl. Snad jen ten dopolední byl o něco kratší než ten, který začínal dvě hodiny po dvanácté.
O sprintu nemohlo být řeči ani v jednom případě. Prohoubařit se musely hlavně zarostlé a kamenité pasáže. To si pochvalovali ti, jež preferují podrobnou práci s mapou. Rychlé nohy nebyly ani moc potřeba. Navíc má prostor u Ležek nějakou tajemnou moc přinutit závodníka, aby se choval nepříliš logicky.

Vyprávět by o tom kromě jiných mohli i Jan Fišák a Tomáš Kamaryt z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Prvně jmenovaný, vítěz druhého závodu v kategorii H 55, psychicky zkolaboval na sběrné kontrole dopoledního sprintu. Z nepochopitelného důvodu mu vytanulo na mysli, že mu chybí ještě jedna kontrola. Vrátil se proto zpátky do závodního prostoru, aby po nějaké chvíli zjistil, že má opravdu všechny, a že může jít klidně do cíle. Dobrý výsledek byl samozřejmě v tahu.

Obdobně se zachoval i Kamaryt – dopolední vítěz – pro změnu na krátké trati. Z desáté kontroly na jedenáctou mapoval, jako kdyby postupoval z jedenácté na dvanáctou. Když se na ní skutečně ocitl, prozřel a musel se vrátit zpátky pro chybějící jedenáctku. Časová ztráta na třináctém místě (jak příhodné) činila na prvního závodníka, jímž byl Karel Pilař z Aše, dvanáct a půl minuty.

Vyrovnaně běželi dva ašští mládežníci. Jiří Frank byl třetí a první v kategorii H 12, první a druhý doběhl Marek Šulc v kategorii H 16.
Dvojnásobný úspěch zaznamenali i tři běžci z Mariánských Lázní: Martina Kamarytová – 3. a 1. v kategorii D 35, Vít Macura – 2. a 3. v kategorii H 12 a Josef Milota – 3. a 2. v kategorii H 21.
První příčku obsadila odpoledne Stanislava Opavová v kategorii D 45, třetí skončili ve stejném závodě Jaroslav Macura v kategorii H 45 (oba Mar. Lázně) a Jaroslav Jirásek z Chebu v kategorii H 55.

(jomi)

Místo události:
10.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Svátek oslaví koncertem

Policisté zachránili život mladé dívce

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.