Slovan ZŠ Jih M. Lázně 108
Karpem Holýšov 53
po poločase 45:24

V předposledním zápasu soutěže přivítal Slovan na domácí palubovce Holýšov, jenž přijel s tím nejmenším možným počtem hráčů – 5. Hostům vydržely síly jakž takž tři čtvrtiny utkání, pak úplně odpadli.
Domácí, kteří nastoupili s jediným klasickým pivotmanem Vodičkou, se brzy ujali vedení po trojce a dalším koši Martina Petráka. K němu se brzy připojil nejlepší střelec zápasu Marek Adamec.

Tento hráč byl ostatně u všeho podstatného a na jeho hru byla radost pohledět. Za zmínku stojí i nebývalá trefa rozehrávače Tomáše Kříže z tříbodové vzdálenosti. Osm trojek v jednom utkání se často nevidí.
„Proti zónové obraně hostů jsme vyzkoušeli novou variantu v útoku, kdy jsme hráli na jediného podkošového hráče s třemi křídly. To se nakonec vyplatilo,“ dodal trenér Slovanu Roman Gezo.

Body Slovanu:
Adamec 38 (2 trojky), Kříž 26 (8!), Vodička 14, M. Soukup 10, Petrák 8 (1), Srnec 7 (1), M. Lang 3, F. Soukup 2. T.H.: 11/4, čtvrtiny: 24:11, 21:13, 28:16, 35:13.

Slovan ZŠ Jih M. Lázně 76
Lokomotiva Plzeň C 63
po poločase 38:35

Do zápasu nastoupili domácí bez kapitána Michala Soukupa, jenž se den předtím zranil. Plzeňští Slovan trápili prakticky celý zápas. Rozhodnuto bylo teprve tři minuty před koncem.
Od začátku se hrál rychlý basketbal s velmi těsnou obranou. Po třech minutách nedokázal nikdo vstřelit ani jediný koš. A to bylo po šesti pokusech na obou stranách.

Pak se během minuty a půl chytili Mariánskolázeňští třemi přesnými trojkami. To bylo ale na dlouhou dobu vše, a tak šla do vedení Lokomotiva.
Střelecké trápení domácích pokračovalo i ve druhé čtvrtině. Naštěstí dal o sobě vědět Kříž, jenž ze dvaceti tří bodů v této části hry zaznamenal čtrnáct. Slovan si stále držel několikabodové vedení, avšak díky nevynuceným chybách nedokázal výrazněji odskočit.

V polovině poslední části hry odešel pro pět chyb Vodička. Vyloučení předtím kompenzoval třemi koši ze hry. Chvíli poté ho bodově naprosto stejně napodobil Adamec, který tak pohřbil plzeňské naděje na případné vítězství.
Zbytek času se domácí přeháněli v obětavosti a dotáhli to za aplausu diváků do zdárného konce.

„Dnešní soupeř byl daleko kvalitnější, přesto jsme dokázali i přes absenci Michala Soukupa vyhrát. V útoku to drželi Kříž s Adamcem, v obraně už to taková sláva nebyla,“ poznamenal Gezo.

Kříž 21 (4), Adamec 18 (4), Vodička 14, Bytel 10 (2), M. Lang 6, F. Soukup 3 (1), Srnec 2, Petrák 2. T.H.: 25/15, čtvrtiny: 15:13, 23:22, 22:17, 16:11. (jomi)