Po vítězné siréně letělo do domácího hlediště Rolínkovo zpocené triko

Mariánské Lázně –Od čtvrté minuty poslední čtvrtiny měl Slovan výhodu házení trestných hodů za jakýkoliv prohřešek, což hlavně díky neomylnému Rolínkovi využíval.

24.3.2011

Ilustrační foto.Foto: Deník

Dvěma domácími zápasy II. basketbalové ligy ukončili muži Slovanu Mariánské Lázně soutěžní sezónu. Výsledky už neměly žádný vliv na konečné umístění v tabulce, Slovan skončil poslední. Přesto se chtěl s domácím publikem rozloučit co nejlépe. Opora Adamec dokonce nastoupila s teplotou 39 stupňů.

Slovan M. Lázně 67

BK Kladno 83

po poločase 32:43

Domácí se proti středočeskému celku drželi jen první desetiminutovku, a to hlavně díky Rolínkově střelbě. Pěkné sólo ukázal rozehrávač Michal Gezo, který byl kvůli absenci dalších rozehrávačů nejvytíženějším hráčem víkendu. Své role se zhostil se ctí.

Úvod další části hry nezačal nejhůř, domácí šli dokonce do vedení. Kladno však ihned kontrovalo trojkou a do vedení se dostalo záhy po střelbě trestných hodů.

Domácí se v útoku topili v nepřesnostech. Vrcholem zmaru bylo trojnásobné zahození míče – i do autu - což mělo být původně myšleno jako přihrávka poslepu. V té době se Michalu Soukupovi povedla jediná trojka domácích. Na střelbu z této vzdálenosti spotřeboval Slovan patnáct pokusů!

Za tři minuty druhého poločasu inkasovali Mariánskolázeňští osm bodů. Manko zhruba o deset bodů se nedařilo snižovat.

V závěru vyvinul Slovan enormní snahu o stažení ztráty, bylo to ale málo platné. Problémy jim dělal po celý zápas vysoký kladenský pivotman Habada, jenž z pod koše dal všechno, co mu přišlo do ruky (18 bodů za celý zápas).

„V okleštěné sestavě jsme sice mužstvu z horních pater tabulky vzdorovali, zkušenější hosté však nepřipustili jakékoliv myšlenky na naše vítězství. Hodně nás trápili jejich křídelní hráči s rychlými nájezdy,“ uvedl trenér Slovanu Roman Gezo.

Body Slovanu: Rolínek 17, M. Gezo 14, Adamec 13, Bielko 10, M. Soukup 9 (1 trojka), M. Petrák 4. T.H.: 24/14, čtvrtiny: 14:13, 18:30, 18:15, 17:25

Slovan M. Lázně 96

BK Benešov B 94

po poločase 35:42

Oproti sobotě byli domácí posíleni o Bytela. Zápas se tomu předešlému velmi podobal, nejen co se týče více jak dvoumetrové podkošové věže v celku Benešova. Ta se jmenovala Martin Votava a zaznamenala sedmnáct bodů.

Stejný hráč se krátce po poločasu postaral o vzruch, když po smeči zůstal viset chvíli za obroučku a málem převrátil celou konstrukci. Ta, zatížena několika betonovými panely, se pak pracně musela dávat na původní místo.

Dění na hřišti mělo pořád stejný scénář: Pokud domácí nakrátko vyrovnali nebo snížili na minimální rozdíl, přišla sprcha od hostů a bylo po náladě. Naštěstí domácím ten den padaly alespoň nějaké trojky, jež přišly vždycky vhod.

Necelé dvě minuty před koncem ještě Benešov vedl o čtyři body. Domácí byli ve varu, zvláště když pak Bytel přidal další trojku. Do sirény zbývalo šedesát sekund a stav byl 91:91. Slovan házel aut, ale hned přišel o míč. Benešov dal dvojbodový koš a přidal další bod za faul. Adamec provedl to samé a bylo opět srovnáno. Zbývalo už jen několik sekund, když vzal všechno na sebe sedmnáctiletý Gezo. Nijak zvlášť efektním sólem se prosmýkl pod soupeřův koš a dal. Poslední čtyři sekundy už byly jen o tom nenechat hosty vystřelit a nefaulovat. Podařilo se. Radost byla převeliká, nejstarší člen týmu Rolínek dokonce hodil do hlediště své propocené triko.

„Úvod zápasu nám vůbec nevyšel, hosté si stále drželi mírné vedení. Ani třetí čtvrtina nebyla zlomová. Kluky musím pochválit za výborně zvládnutý závěr, což se v předešlých utkáních nedařilo,“ dodal Gezo.

Body Slovanu: Rolínek 31, M. Gezo 26 (3), Adamec 15, M. Soukup 12 (1), Bytel 6 (2), Lang 2, Bielko 2, M. Petrák 2. T.H.: 29:22, čtvrtiny: 13:18, 22:24, 28:24, 33:28.

(jomi)

24.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.