VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebští získali pět zlatých medailí

Cheb - Výsledkový servis rádiového orientačního běhu

9.5.2008
SDÍLEJ:

Foto:

V uplynulém víkendu se uskutečnily dva závody Mistrovství ČR v rádiovém orientačním běhu – v nočním závodu a na dlouhé trati. Pořadatel Radioelektronika Cheb, oddíl ROB, pod taktovkou Miroslava Vlacha st. se po 3 letech vrátil do podhorského terénu u Horního Slavkova, aby využil dobrého zázemí v místní základní škole a příznivou vzdálenost okraje mapy bez nutnosti dovozu účastníků do prostoru.

Přestože chebský oddíl ROB soutěž pořádal, dokázal obsadit i některé kategorie svými závodníky, z nichž někteří v těžkém terénu doběhli na medailových místech.

V sobotu večer odstartovalo 41 závodníků do tmy poprat se se záludnostmi nočního závodu (mapa Třídomí 1:10000). Stavitel trati předložil závodníků tratě od 4 do 6 km (vzdušnou čarou), mnozí však zvolili horší pořadí ve vyhledávání kontrol a naběhali až o polovinu více. Nejrychlejšími ve svých kategoriích byli a pro první tituly Mistrů ČR si doběhli:

D13 Lucie Samuelová - Radioelektronika Cheb, M13 Vojtěch Papež - Radioelektronika Cheb, D16 Šárka Jelínková - Radioklub OK1KYP Praha, M16 Miroslav Vlach ml. - Radioelektronika Cheb, D20 Lucie Procházková - Radiosport Bílovice n.S., M20 Jakub Oma - TJ Turnov, D35 Marcela Šrůtová - Radioklub OK1KYP Praha, M40 Jiří Mareček - Radiosport Bílovice n.S., M50 Jozef Fekiač - Radiosport Bílovice n.S.
Stříbrné medaile dodali ještě chebští Blanka Jiráňová (D20), Jakub Papež (M16) a Anna Oplová (D13), bronzové Hana Najmanová (D20), Kateřina Kučová (D13).

Na 10 hod nedělního rána byl načasován start mistrovského závodu na dlouhé trati. Po sobotních nočních 5-8 km čekalo na závodníky v lese 10 kontrol a dalších 15-20 kilometrů.
Mistrovství se oproti minulým letům běželo trochu netradičním způsobem pouze s přijímačem pro pásmo 3,5 MHz - první povinná náběhová kontrola, poté další 2-4 kontroly v 1.kole na „pomalé frekvenci“ a průběh majákem v těsné blízkosti cíle, pak následovalo 2. kolo se 3-5 vysílači na „rychlé“ frekvenci, nakonec opět maják a cíl. Díky tomuto uspořádání se celý závod vešel na mapu Krudum 1:15000, kterou bylo možné poskládat na formát A4.
Odhadovaný čas vítěze v mužích byl 125-130 minut, vítězný Jakub Oma z Turnova trať zaběhl za 137 minut. Někteří ze závodníků využili téměř celý limit, který byl 230 minut.
Okolo 16 hod. byla celá soutěž ukončena vyhlášením výsledků. Zlaté medaile si na krk pověsili a tituly Mistrů ČR na své konto připsali tito závodníci:
D16 Šárka Jelínková - Radioklub OK1KYP Praha
M16 Jan Vlček - Radiosport Bílovice n.S.
D20 Blanka Jiráňová - - Radioelektronika Cheb
M20 Jakub Oma - TJ Turnov
D35 Jindra Papežová - - Radioelektronika Cheb
M40 Ján Košút - Slovensko
D50 Jana Omová - TJ Turnov
M50 Jozef Fekiač - Radiosport Bílovice n.S.
Nejúspěšnějšími jednotlivci se stali Šárka Jelínková, Jakub Oma a Jozef Fekiač, když shodně 2x vystoupili na nejvyšší stupínek ve své kategorii. Z chebských si opět bronzovou medaili zajistila Hana Najmanová (D20).
Zástupci 9 oddílů pak získali body do národního žebříčku pro své týmy, nejvyšší počet zlatých medailí počtem 5 dosáhly oddíly Radioelektronika Cheb a SK Radiosport Bílovice n/Svit.

(rovl)

Místo události:
9.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení