S koncem měsíce dubna je tady dlouho očekávaný začátek atletické sezóny a hned v úvodu předvedli atleti chebského Unionu skvělé výkony. Jejich vystoupení bylo možno sledovat na třech stadionech – v Bílině, Mariánských Lázních a v Chodově.

V Mariánských Lázních získala Sára Janušková stříbrnou medaili v mistrovství Karlovarského kraje v pětiboji mladších žákyň. Svěřenkyně S. Keslové skvělým během na 80 0m (2:43.73 a zlepšením osobního rekordu o 9 sekund!) se posunula ze sedmé pozice na stříbrnou příčku! Její další výsledky – 60 m přek. (12.46), kriket (30.85), 6 0m (9.30sek.) a dálka 381 cm.

Dařilo se i páté Nikole Desenské. Mezi mladšími žáky byl z chebských nejlepší Matěj Jeřábek na čtvrtém místě a šestý Václav Karabec.
Sprinterky zahájily sezónu sobotním závodem v Bílině, kde byly na startu hlavně Severočešky. Markéta Rejmanová byla druhá na 60m (8.24) a třetí Nikola Jelenová (8.41).

Výborně děvčata běžela 300 m – Nikola Jelenová začíná potvrzovat svůj velký talent a její nový osobní rekord (41.79) je na začátek sezóny hozenou rukavicí ostatním soupeřkám v žákovské kategorii v České republice. Martina Pechočiáková doběhla rovněž v „osobáku“ – 42.62 sek. a Rejmanová za nimi o moc nezaostala svým časem 43.29.

Den na to v Mariánských Lázních festival výborných výkonů pokračoval. Jelenová se zlepšila na 41.72 (v českých žákovských tabulkách první příčka!!!), Pechočiáková rovněž vylepšila svůj čas na 42.50 sek. Radost trenérovi Jackovi Přibáňovi udělala i Michaela Kaziková, která po ročním velkém zranění se vrátila a zahájila dobrým časem na 300 m – 45.39.

Nejrychlejší sprinterkou vůbec v M. Lázních byla Alexie Štenglová na 60 m (8.33). Po tréninkové dřině v zimě je na tom velmi dobře starší žák Petr Tirala, který zahájil rovněž dvěma „osobáčky“ 60 m (7.89) a 150 m (18.74). I svěřenci Míly Nováka dali o sobě vědět. Jakub Veselý se zlepšil v běhu na 500 m (1:12.48) a Jan Toncar běžel poprvé ve své atletické karieře 300 m pod 40 sekund (39.87.

Posledním závodem v trojlístku mítinků byl závod v Chodově. Tam zazářili svěřenci Petra Učíka. Petr Tirala se ještě zrychlil na 60 m (7.82) a hlavně jeho výkon na 300 m (38.98) patří mezi špičkové výkony českých starších žáků! Potěšila i Michaela Hadašová rovněž výkonem na 300 m (44.65), kterým si řekla o nominaci do štafety na 3 x 300 m na mistrovství republiky v září v Olomouci.

Ve středu 6. května od 16.00 hod pořádají chebští atleti Malou cenu města Chebu na hřišti na Skalce. Přijdťe se podívat anebo přiveďte svoje „zlobily“ (ročníky narození 1996 – 1999), at‘ si vyzkouší atletiku v disciplínách 60 m překážek, 60 m, hod kriketovým míčkem a ve skoku do dálky. Přihlášky na hřišti do 15 hodin.