V Domažlicích se konal závod, kterému mu se v atletice říká „gigant“. Je to bitva ve třech věkových kategoriích - juniorské, dorostenecké a staršího žactva – Karlovarského a Plzeňského kraje. V září bude ještě jedno kolo v Mariánských Lázních a po něm vítězné týmy postoupí do semifinále mistrovství České republiky.

Po prvním kole už ted‘ je jasné, že chebský Union bude mít zastoupení ve čtyřech kategoriích – dorostenci a dorostenky a starší žáci a žákyně. To se v historii klubu ještě nikdy nepodařilo!

Mezi staršími žákyněmi je hvězdou první velikosti Nikola Jelenová, která hlavně na tratích 300 a 150m patří k absolutní špičce v české atletice! Nikola z velkou převahou vyhrála běh na 150m v novém osobním rekordu 19.55 sek. Na 60m finišovala jako druhá v rekordu 8.23 a ve skoku do dálky rovněž bodovala svým čtvrtým místem (459 cm) Skvěle bojovala i Markéta Rejmanová, vybojovala vítězství v dálce (470 cm) a na 60m (8.34), jakož i na 150m (20.20) skončila na třetím místě.. Hodně se zrychlila Michaela Hadašová –na 60m (8.68) stejně jako na 150m (20.81).

Dorostenka Magda Nováková hodně překvapila svým „osobákem“ a hlavně vítězstvím v oštěpu. – 27.57m. Body brala i za třetí místo v běhu na 100m překážek (16.55). Alexie Štenglová udělala moc dobře, že se po roce, kdy zkoušela dělat karate, opět vrátila k atletice. Ve sprintu na 100m si zajistila třetí místo (13.33), třetí byla i na 200m, ale v novém osobním rekordu 26.74 sek.! Michaela Kaziková se po velkém zranění pomalu dostává zpátky do formy, nyní z toho byla dvě sedmá místa - na 100m (13.98) a 200m (28.64). Bára Šandová zatím hledá v atletice svoji pozici, v Domažlicích běžela 200m (33.35) a bylo z toho desáté místo.

Juniorka Martina Pechočiáková hostuje v barvách plzeňské Škodovky, kde bude závodit za ligové ženy. Ted‘ přesvědčila o svých kvalitách, když způsobem start-cíl vyhrála běh na 400m (1:00.69) a spolu se svým trenérem věří, že magickou hranici 60 sekund překoná nyní na I.kole ligy v Praze.
I starší žáci mají ve svých řadách výborné atlety, kteří dokáží své závody vyhrávat. Petr Tirala vyhrál hned dvakrát. Na 60m (7.91) a na 150m si vytvořil nový osobní rekord velmi dobrým výkonem – 18.50.

Velkým objevem jara je syn populárního Míry Sabadina staršího, rovněž Miroslav. Jen kdyby nehrál fotbal, který mu zatím vadí v pohybových stereotypech, které si z tohoto sportu přinesl, protože zatím jako sprinterská gazela rozhodně nevypadá, ale přesto jeho druhé místo na 60m (7.93) se nečekalo, stejně jako výborných 150m (18.97). Velkými výkony (malými postavou) jsou Jirka Gregor - vítěz běhu na 1500m (4:57.09) a třetí Jiří Kesl (5:08.00). Nezanedbatelnou posilou byl lubský Jiří Hrdlička, vítěz ve skoku do výšky (157cm) a o 5 cm druhý v dálce za vítězem (520cm). Výborné umístění družstva v soutěži podtrhlo vítězství trojice sprinterů (Sabadin-Vítovec-Tirala) ve štafetě 3 x 300m (2:03.7)
Jakub Veselý mezi dorostenci doběhl na třetím místě na 400m (56.26) a na pátém v běhu na 1500m (4:43.62). Jeho ko

ega Jan Toncar běžel stejné tratě v dobrých časech (4. – 56.51 a 7. –4:47.06).
Takže vstup do sezóny měli atleti chebského Unionu jako hrom a už nyní zvou všechny atletické fanoušky do německého Wisau na 6. července, kde se uskuteční tradiční Velká cena města Chebu, za účasti právě chebských atletů a jak je tomu vždy – za účasti i špičkových českých atletů.