Druhé kolo atletických soutěží družstev v Plzni potvrdilo, že atletky chebského Unionu budou startovat na podzim v semifinále mistrovství republiky žákovských družstev!

Už po dvou kolech je jasné, že tento tým, který má ve svém středu spoustu velkých talentů, ale také rezerv, je krajským mistrem v Karlovarské oblasti.
Spolehnutí opět bylo na Markétu Rejmanovou, která na 150 m zaběhla skvělý čas a vytvořila si nový osobní rekord 19.54 sek. a v českých tabulkách je na této trati pátá! Markéta byla ještě druhá na 60 m (8.35) a spolu s K. Nejedlou a N. Jelenovou vyhrály štafetu 3x300 m (2:14.06 min.). Výborně běžela i B-štafeta, která ve složení Hadašová, Rydrychová a Vavřínová byla druhá (2:17.12 min.).

Klára Nejedlá si vyzkoušela překážkový běh na 200 m a opět potvrdila, že běhat umí. Její čas 34.10 sek. byl druhý nejlepší a když k tomu přidáme páté místo na 150 m (20.53), byly to velké bodové zisky pro družstvo. Dařilo se i Adéle Vavřínové – čtvrtá na 60 m (8.59) a šestá na 800 m (2:38.59 min). Na pátém místě na 800 m (2:38.51) skončila Nikola Jelenová.

Celkový bodový součet mohl být ještě lepší, ale při rozcvičování se zranila Magda Nováková, a tak její body pochopitelně chyběly.
Žáci Unionu sice ještě mají šanci na postup do semifinále, ale ta je už jen v oblasti teorie, a tak by museli chebští borci ve třetím kole předvádět jeden osobní rekord za druhým. Takhle se to podařilo pouze Petrovi Tiralovi na 150 m (19.17 – 4. místo) a na 60 m 8.14 – pátý. Jan Toncar si vyzkoušel rovněž 200 m překážek (druhý – 32.14) a v osobním rekordu běžel 150 m (19.62 – sedmý). Jakub Veselý sice byl druhý na 800 m (2:20.57 min), ale tento čas je velmi špatný (není v první třicítce v ČR), zvláště když uvážíme, že Jakub je sedmý z halového finále M-ČR žactva. Trénovat se musí i po zimě naplno….. Naopak Jirka Gregor prolomil hranici 2 minut a třiceti sekund a získal tak šesté místo a nový osobní rekord 2:28.73 min. Druhá pak doběhla štafeta na 3x300 m (Toncar, Veselý, Tirala) v čase 2:06.96.

Radost měla juniorka Jana Vítovcová, která po úspěšné maturitě a přijímačkách na vysokou školu si zaběhla dva osobní rekordy – na 100 m (13.64) a 200 m 27.57 sek., přestože její doménou je běh na 800 m. Naopak smutek zavládl u Markéty Mackové, která se zranila při doběhu 100 m a to je velká smůla, protože za čtrnáct dní měla Markéta startovat na juniorském mistrovství České republiky.
Závěrem pozvání chebských atletů – Velká cena se tentokrát uskuteční 13.7. (neděle), ale nikoliv v Mitterteichu, ale o sedm kilometrů dále – na rychlé dráze ve Wiesau. Přijeďte se podívat a povzbudit chebské atlety v souboji s českou špičkou.