Sokolov/ Po vánočních svátcích pokračovala o uplynulém víkendu druhá liga basketbalistů a na sokolovský tým čekalo dvojutkání s družstvem Jiskra Aš.
Podle pohledu do tabulky by se mohlo zdát, že hráči BK Sokolov byli jasnými favority, neboť jejich protivník opanoval poslední příčku. Sokolov roli favorita nakonec v obou zápasech potvrdil, i když jeho soupeř bojoval a nedal svou kůži lacino.

BK Sokolov 71
Jiskra Aš 60

Sokolovští muži nastoupili do utkání pouze s devíti hráči, když ze studijních důvodů chyběli Kratochvíl s Grófem a pro nemoc Vážan. Základní sestava ve složení Stariat sen., Ježek, Zdeněk, Štych a Diviš měla od počátku utkání převahu. Snažila se soupeře přehrát rychlými protiútoky, což se dařilo, ale ve větším bodovém odstupu jim bránila nepřesnost v zakončování. Přesto si do poločasu vytvořili třináctibodový náskok a mohlo se zdát, že ve druhém poločase tento ještě navýší.

Ve třetí čtvrtině si však domácí hráči vybrali slabší chvíli, soupeř ucítil svou šanci a snížil až na rozdíl pěti bodů.
V poslední části se tak bojovalo o každý koš. Sokolovští hráči se naštěstí včas vzpamatovali, odskočili hostům na dvouciferný rozdíl a dokráčeli k prvnímu novoročnímu vítězství.

Stínem utkání bylo zranění dvou hráčů, Ježka a Štycha, kteří zřejmě budou týmu chybět delší dobu.
Po čtvrtinách 18:14, 38:25, 49:44, 71:60. Nejlepší střelci: Stariat sen. 27, Zdeněk 20 – Semerák 16, Bočan 13, Koubek 10, Hadaš 8.
„Pro nás to bylo existenční utkání. V případě prohry jsme ztratili poslední šanci na záchranu. Bohužel jsme přijeli jen se sedmi hráči. Naším největším problémem je přístup k tréninkům a k samotnému utkání. Utkání v Sokolově bylo vcelku vyrovnané, nám nevyšel závěr střetnutí,“ hodnotil první duel Václav Hadaš, trenér Jiskry Aš.

Jiskra Aš 72
BK Sokolov 87

Ani ne po šestnácti hodinách se oba soupeři proti sobě postavili znovu, tentokrát na palubovce Jiskry Aš. Sokolovští přicestovali bez zraněných z předešlého utkání jen v sedmi hráčích.

Úvod zápasu zastihl lépe připravené domácí, kteří rychle vedli 5:0. Pak se probudili i Sokolovští a šňůrou sedmi bodů šli do vedení. V dalším průběhu se obě družstva přetahovala o vedení. Hráči Sokolova měli v této části zápasu potíže zejména s útočným doskakováním hráčů Aše, díky němuž měli domácí opakovaně možnost zakončovat své neúspěšné střely. Ještě v sedmé minutě druhé čtvrtiny byl vyrovnaný stav 31:31. Od té doby byl sokolovský tým neustále kousek vpředu a s přibývajícím časem získával náskok, který mu dodal potřebný klid do závěrečných minut.
Velkou zbraní Sokolova v tomto utkání byly trojky, kterých hráči zaznamenali jedenáct (Zdeněk 6, Diviš 4, Stariat Jan jun. 1). Velmi dobrým výkonem se prezentovali mladí hráči Stariat Jan jun. a Sochovský, kteří svým nebojácným výkonem pomohli k vítězství. Jinak si pochvalu zaslouží celé družstvo za kolektivní a disciplinovanou hru.

Po čtvrtinách 19:19, 36:40, 54:62, 72:87. Nejlepší střelci: Zdeněk 32, Stariat sen. 15, Diviš 14 – Hadaš 18, Koubek 15, Čech 12, Semerák 8.
Ostatní výsledky 12. kola: Č. Budějovice – Písek 93:85, Strakonice – Klatovy 91:45, Ústí n.L. – Teplice 76:78, K. Vary – Most 77:88, Rokycany – Beroun 101:71.

„Na domácí palubovce jsme chtěli odčinit prohru ze Sokolova. Zápas měl opět vyrovnaný průběh, žádné z mužstev si nevytvořilo více jak pětibodový náskok. Rozhodl až závěr, kdy jsme zcela propadli v koncovce. Projevila se neúčast na trénincích a špatné sehrání závěru střetnutí,“ shrnul důvody porážky hrající ašský kouč Hadaš, který byl nejlepším střelcem svého týmu ve druhém střetnutí na domácím hřišti.

12. TJ Jiskra Aš⋌1 9 695: 813 11

Další zápasy: sobota 19. 1. Thermia K. Vary – Sokolov, neděle 20. 1. Most – Sokolov.