Milovníci adrenalinu v dnešní době skáčí z nejrůznějších výšek, dělají krkolomné věci nebo jezdí jako o život na všem možném. A přitom zažít opravdový nápor na nervy lze mnohem kvalitněji a úplně zadarmo. Stačí navštívit to správné ligové utkání juniorů Slovanu Mariánské Lázně. Tentokrát to byl duel s Benešovem.

Slovan Mariánské Lázně – BK Tábor 102:65 (63:22)

Body Slovanu: Bielko 33, Mácha 24 (3 trojky), Vávra 10 (2), Lambert 7, Vodička 7, Adamec 7, Štětka 6, Srnec 6, Kříž 2
Začalo se se čtvrthodinovým zpožděním, delegovaní sudí se jaksi nedostavili. Po dohodě trenérů pískali zápas domácí druholigoví muži – Lang a Petrák.
Hráči se jim to snažili ulehčit, snad proto padlo trestů minimálně. Skóre faulů 4 : 2 v neprospěch domácích vůbec nesvědčilo o nějakém nadržování.
Tábor přijel sice jen se sedmi, zato však dostatečně urostlými jinochy. Domácí základní pětka hrála naprosto v pohodě. Bielko si smečoval, kdy chtěl a kladné konto utěšeně narůstalo. Domácí si občas dovolili botu, za niž by je trenér jindy a za jiného stavu možná lynčoval.

Druhá čtvrtina se hrála pod taktovkou náhle se zjevivších rozhodčích (byli z Prahy a prý někde uvízli v zácpě).

Postupně začal kouč Slovanu pouštět na hřiště i další borce. Odpočinout nechal i rozehrávače Máchu, jenž si z táborské defenzívy dělal průchozí dvorek.
I pozměněná sestava nedovolila soupeři téměř nic. Bielko doskočil pod oběma koši prakticky každý míč. Proto si také před koncem poločasu šel oddechnout.

Po přestávce nastoupila opět první formace. Protivník byl zralý na pořádný příděl, ale to co bylo k vidění, bylo skoro neuvěřitelné. Slovan dal za pět minut mizerné čtyři body, přičemž deset jich inkasoval. Podívaná to byla zralá na návštěvu očního lékaře.
Celou pětku poslal rozezlený trenér na trestnou lavici. Za ní přišli: Vávra, Soukup, Adamec, Littman a Srnec. Nerozehřátí kluci se chvíli hledali, ale pak dokázali naházet alespoň deset bodů.

„Náhradníci“ nastoupili i ve čtvrté desetiminutovce, ale při skóre 0:4 přišli do hry opět dlouháni Mácha, Bielko a Vodička.
Prvně jmenovaný byl hlavní postavou nejzajímavější akce zápasu. Po učednickém kiksu v rozehrávce přišel o míč, stačil pak dosportovat před vlastní koš, zablokovat střelu a tento míč ještě zachránit z autu. Z následného protiútoku padl nakonec koš.
Necelé dvě minuty před koncem byli hosté nuceni hrát ve čtyřech, tři hráči se jim vyfaulovali. Kýženou stobodovou hranici pak překonal Marek Adamec.
„Stále nejsem spokojen s obrannou činností. Nebýt výpadku ve třetí čtvrtině, mohl být výsledek daleko lepší,“ neodpustil si kritiku trenér domácích Roman Gezo.
T.H.: 27/19, čtvrtiny: 32:8, 31:14, 14:26, 25:17.