V posledním dvojkole základní části juniorské extraligy kategorie U 20 v basketbalu šlo v Mariánských Lázních o hodně. Průběžně čtvrtý domácí Slovan přivítal třetí Tábor a pátý Benešov. Pouze dva z těchto tří celků mohly obsadit třetí a čtvrtou příčku, zajišťující účast v play off, jež se bude hrát společně s kvartetem moravských týmů. Mariánskolázeňští za vydatné podpory svých fanoušků zabojovali a obě střetnutí vyhráli.

Slovan M. Lázně 68
BK Tábor 64
po poločase 31:33

V úvodní čtvrtině byli domácí se střelbou totálně na štíru. Dát v extralize za deset minut pouze devět bodů je bilance více než žalostná. Naprázdno vycházely jindy úspěšné Máchovy sólové pokusy. Publikum jako jeden muž zavzdychlo při Petrákově neproměněné jasné šanci z pod koše.
Když v začátku další části hry zvýšili Žižkovi následovníci na rozdíl dvanácti bodů (9:21), začalo to být se Slovanem nahnuté. Soupeř sice nebyl jednoznačně lepší, ale domácí se často hledali a trojbodové koše se jim až na výjimky vyhýbaly na sto honů. Před koncem poločasu šli domácí zásluhou Máchy poprvé za zápas alespoň na chvíli do vedení.

Po přestávce podržely lázeňský celek Bielkovy a Langovy doskoky, i když prvně jmenovaný při jednom zakončení vyrazil ze soupeřova koše dva jisté body. Pak si musel jít na chvíli odpočinout Mácha, jenž měl na kontě už čtyři osobní chyby.
Skvělým tahem se ukázalo nasazení čerstvého Nedvěda do závěrečné čtvrtiny. Ten se za důvěru odvděčil několika veledůležitými koši a měl nemalou zásluhu na desetibodovém vedení. Potom se vrátil na palubovku rozehrávač Mácha a hned zavěsil za tři body. Utkání už se nedalo prohrát. Avšak závěr patřil střelecky Táborským. Ti stihli za poslední minutu zaznamenat šest bodů včetně trojky, která padla se sirénou.
„Spokojen můžu být pouze s výsledkem, nikoliv s předvedenou hrou. Katastrofální střelba, špatná komunikace v obraně a výpadek v závěru zápasu nás málem stály vítězství,“ poznamenal zamračeně trenér Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Mácha 21 (2 trojky), M. Soukup 11 (1), Bytel 11 (1), Lang 6, Bielko 6, Nedvěd 6, M. Petrák 4, Štětka 3 (1). T.H.: 24/11.

Slovan M. Lázně 84
BC Benešov 63
po poločase 41:21

Prvních deset minut bylo nápadně podobných těm sobotním proti Táboru. Basketbalového toho domácí hoši za dvě minuty moc nepředvedli. Vodičkův naštěstí neúspěšný pokus o čistý direkt, jehož si rozhodčí naštěstí nevšimli, patřil do jiného sportu a kouč Gezo přistoupil rychle k radikální změně - stáhl tři hráče základní sestavy. Herně se to sice trochu zmátořilo, ale jen díky obdobné střelecké nemohoucnosti Benešova to bylo po deseti minutách jen 12:15.

Zlomovou situací bylo ve druhé části hry benešovské házení tří trestných hodů za sebou. Nepadl ani jediný. Domácí se probrali a šňůrou dvaadvaceti bodů definitivně zaplašili soupeřovy představy o slušném výsledku. Střelecky se činil hlavně navrátivší se Mácha.
Do druhé poločasu ale vlétli Benešovští jako pokropeni živou vodou a za tři minuty snížili na rozdíl osmi bodů. Jasný náskok byl najednou v tahu. Domácí se však oklepali a párkrát se trefil i jinak se o víkendu trápící Soukup.

V posledním dějství se prvních pár minut oba týmy téměř vzorně střídaly ve střelbě ze hry. Když ale Benešov najednou prohrával jen o sedm bodů, přišla jako na zavolanou šťastná Máchova trojka. Soupeř byl nucen z časových důvodů bránit celoplošně a dělal fauly i při mariánskolázeňské rozehrávce, což byla voda na domácí mlýn. Slovan pak zbytek zápasu víceméně doházel z trestných hodů.
„Ani dnes to nebylo ono. Obraz hry se oproti předchozímu utkání moc nezměnil. Kluci na sobě ještě musí tvrdě zapracovat, abychom nebyli v play off o mistra České republiky jen do počtu,“ dodal po zápase Gezo.

Body Slovanu: Mácha 29 (2 trojky), Lang 17, M. Soukup 15, Bielko 13, Bytel 6, Štětka 3, Nedvěd 1. T.H.: 38/23.