Slovan potřebuje odstranit slabé chvilky

Mariánské Lázně - Slovanu se nedaří

17.11.2008

Ilustrační foto - basketbalFoto: Deník/Michal Bogáň

V posledních zápasech II. basketbalové ligy se hráčům Slovanu Mariánské Lázně A výsledkově nedařilo, plný zisk nezaznamenali ani jednou.

Baník Most 89
Slovan M. Lázně A 73
po poločase 48:33

Stejně jako v pohárovém zápasu s týmž soupeřem začal Slovan se zbytečným ostychem, čehož domácí plně využili. Po čtyřech minutách už to bylo 17:6. Pak se hosté přece jen rozkoukali a dvěma trojkami (Mácha a Soukup) se vrátili do zápasu.
Druhá čtvrtina už byla vyrovnanější, ale jen do sedmé minuty. Baník hluché místo v obraně dokonale zúročil k desetibodovému trháku. Tento náskok byl pro další vývoj rozhodující. Slovanu se sice v poslední čtvrtině povedlo svého soka přehrát, na výsledku se ale už nic nezměnilo.
„S výkonem a nakonec i s výsledkem jsem spokojen. Je vidět postupné zlepšování. Ještě tak odstranit ty zbytečné výpadky,“ posteskl si kouč Slovanu Roman Gezo.
Body Slovanu: Soukup 17 (1 trojka), Mácha 17 (1), Rolínek 14, Bílek 12 (2), Bielko 6, Hadaš 3 (1), Petrák 2, Vodička 2.

BK Teplice 99
Slovan M. Lázně A 76
po poločase 45:37

Hosté se poučili z předešlých utkání a nenechali si soupeř utéct hned od začátku. Domácí si udržovali mírné vedení, Slovan byl však stále na dostřel. Škoda nevyužitých šancí, kdy Mariánskolázeňští nevyužívali lépe chyb domácích v útoku. Z rychlých protiútoků zbytečně kazili. Útlum na hosty bohužel přišel, a to v poslední čtvrtině. Vzhledem k poměrně vyrovnanému průběhu předešlých tří desetiminutovek je porážka o 23 bodů dost krutá.
„Opět jsme se nevyvarovali slabé chvilky. Přesto jsme byli, myslím, favoritovi důstojným protivníkem. Naše výkony se ale stále zlepšují, což je příslibem do dalších bojů,“ je optimistický trenér Gezo.
Body Slovanu: Rolínek 17 (t. h. 9/9!), Bielko 14, Soukup 11, Mácha 10, Bílek 9 Lang 8, Petrák 4, Štětka 3 (1 trojka)
Čtvrtiny: 27:20, 18:17, 24:20, 30:19 T.H.: 24/19.

(jomi)

17.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".