Halové atletické mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje se uskutečnilo o víkendu v Praze na Strahově. K velké radosti chebských trenérů v žákovské kategorii kralovali dva atleti chebského Unionu –Nikola Jelenová a Petr Tirala – každý z nich získal po třech medailích.

Nikola Jelenová (svěřenkyně Jacka Přibáně) splňuje všechna kriteria být v budoucnosti velmi úspěšnou atletkou. Výborná ve škole, skvělá v tréninkové přípravě a obrovsky bojovná v každém závodě, to jsou vlastnosti, které ji přivedly až na stupínek nejlepší atletické žákyně v oblasti. Nikola zahájila mistrovství sprintem na 60m, kde skončila na třetím místě v novém osobním rekordu (8.40 sek.) a pak přišly již její speciální disciplíny. Běh na 300m suveréně ovládla opět v osobním rekordu (42.93 sek. – tento čas je letos pátý v ČR!!) a dominovala i na 150m (19.85 – opět osobní rekord a jedenáctý nejlepší čas v ČR!).

Výkon Petra Tiraly (v přípravě u Petra Učíka) byl spíše překvapením. Snad přítomnost celé rodiny na mistrovství (otec byl výborný běžec na 800m) dodala Petrovi křídla a konečně šel do závodů na doraz, vždyt‘ právě nasazení bývá u tohoto sprintera achilovou patou. Petr konečně zaběhl 60m pod 8.00 – 7.89 sek. (osobní rekord) a bronzová medaile. Pak už Petr vybojoval rovněž dvě zlaté medaile v osobních rekordech – zvítězil na 300m (40.17 sek.) a rovněž jako vítěz prolétl cílem běhu na 150m (18.98 sek.).

Jak Jelenová, tak Tirala budou 21.2.2009 bojovat o medaile s výkvětem české žákovské atletiky na mistrovství České republiky.
Osobní rekord na 60m překážek (9.82) rovněž zajistil Magdě Novákové mistrovský titul mezi dorostenkami a mezi dorostenci vyhrál běh na 800m Jakub Veselý (2:10.69 os.rek.) jemuž markantně prospěla změna trenéra v podobě Míly Nováka.

Další dvě medaile byly bronzové a získali je opět běžci na 800m – starší Jiří Gregor (2.1.93 os.rek.) a mezi dorostenci Jan Toncar (2:15.65).
Za těmito výkony je velká tréninková píle všech, kteří na medaile dosáhli a velká osobní obětavost trenérů, kteří v chebských podmínkách mládež připravují.