VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vizovické vrchy byly pro chebské radioorientační běžce úspěšné

Cheb - Michaela Kučová si přivezla kompletní sbírku medailí

28.5.2009
SDÍLEJ:

Stupně vítězů závodů na Moravě: zleva Michaela Kučová (Cheb), Barbora Matoušková (Praha), Kateřina Bžatková (Bílovice n/Sv.). Foto: Foto: R. Vlach

Na další závody národního žebříčku chebští běžci ROB vypravili na východní Moravu. Na páteční odpoledne připadlo ve Zlíně na Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 80 m. Na start se muselo vystoupat 170 metrů převýšení. Neběhalo se ale jen z kopce, od dvou kontrol museli závodníci zase nastoupat nějaké metry nahoru. Trať složená z osmi kontrol na dvou různých frekvencích dává staviteli možnost postavit zajímavé a hlavně rozmanité tratě, i když některé kategorie měly postupy přes kontroly, které nevyhledávaly.

Stříbrnou medaili si vyběhla v kategorii D10-12 Michaela Kučová, na nepopulárním 4.místě doběhla Katka Papežová z téže kategorie a Miroslav Vlach st. (M40). Pátá místa zbyla na Terezu Franckovou (D16) a Jindru Papežovou (D35).

Start sobotního závodu v dvoumetrovém pásmu byl přímo v centru soutěže v rekreačním středisku Revika u Vizovic. Hned první pohled do mapy ukázal na cestu po startu rovnou do kopce, do kopce a ještě jednou do kopce… Ovšem pro starší kategorie, které začínaly na kontrole R2, se jako ideální varianta ukázalo nečekat na relace všech kontrol a zahnout na první cestě doleva (nejlepší borci tu rychlou dvojku brali mezi relacemi za necelou čtvrthodinku). Nahoru do hřebenových partií Spleteného vrchu se ale muselo stejně vyběhnout, většina kategorií si zdejších vrcholů oběhala hned několik. Větší problémy než „horské prémie“ paradoxně působila kontrola č. 1 na severním úbočí, která z řady míst po kontrolou byla obtížně zaměřitelná a mnohý závodník tu nechal i pár relací. V tomto závodu se chebská děvčata v mladších žákyních posunula o jedno místo dopředu a zlatou medaili si tak odvezla Michaela Kučová, bronzovou Katka Papežová. Třetí místa obsadili v souboji se svými soupeři také Tereza Francková (D16), Eliška Kuncová (D20) a Miroslav Vlach st. (M40).

Předpoklad, že nedělní závod v pásmu 80 m se poběží na dosud nevyužité východní části mapy Chebským moc nevyšel. Oproti sobotě byl prohozen start a cíl a tratě obkroužily stejný prostor v opačném směru. Pro některé kategorie byla trať postavená odlišně, takže to nevadilo, někdo všem absolvoval téměř polovinu tratě v opačném směru než v sobotu. I v tomto závodu se objevila jedna ne příliš výrazná kontrola . Rychlá čtyřka schovaná na opačném úpatí hřebenu Doubrava měřila na jeho vrchol, což mělo za následek, že mnozí běžci na ni šli právě přes vrchol kolem televizního vysílače. V tomto závodě zkompletovala Michaela Kučová svou sbírku medailí, když doběhla na třetím místě. Stejnou medaili vybojoval Roman Borovička (M16), stříbrem si vylepšila pozici Tereza Francková.

Vizovické závody byly náročné na fyzičku (velké převýšení), techniku zaměřování zejména na dvoumetru (kontroly ve svazích a za hřebenem), taktické rozhodování (hned po startu se rozhodnout na kterou kontrolu). Z chebských závodníků se s nástrahami trati vypořádali Tereza Francková, Michaela Kučová a Miroslav Vlach st., kteří v součtu výsledků závodů obsadili první, druhé a třetí místo.

(rovl)

28.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení