Fotbalisté Viktorie M. Lázně zahájili zimní přípravu na jarní část soutěžního ročníku 2008-2009 již 2. ledna2009. Trenér Miroslav Zeman naordinoval svým svěřencům v úvodu náročnou přípravu zaměřenou na fyzickou kondici, která se bude prolínat s přípravnými fotbalovými zápasy zimního turnaje Baníku Sokolov. Po týdenním tréninkovém procesu sehrála Viktorie první zápas s výborným německým mužstvem.

Vik. M. Lázně 2
SV Plossberg 1
po poločase 0:0

V první půli nepřinesla mírná herní převaha domácím gólový efekt i přes několik velmi dobrých brankových příležitostí.V 15. min. se blýskl J. Kovář individuální akcí zakončenou střelou k tyči. O pět minut později další pěkná fotbalová akce po ose Kafka, Fára,
Zeman, ale míč skončil v náruči brankáře.Ve 25. min. přistrčil Fára míč do šestnáctky Švejdovi, ale jeho zakončení mířilo vysoko nad brankou. Akce hostů končily většinou před šestnáctkou Viktorie. Ve 31. min. měli po rohovém kopu jasnou tutovku, ale střela z malého vápna šla vysoko nad brankou. Hráči obou mužstev se dostali do tempa, rozhodčí však již ve 37. min. ukončil
první poločas za nerozhodného stavu 0:0.Ve druhé půli hosté přidali a v 56. min. rozebrali chybující obranu Viktorky a Banner vstřelil první branku utkání 0:1.

V 60. min. reklamovali domácí faul na Stona, rozhodčí Balhar byl jiného názoru a hosté z Německa měli další brankovou příležitost, ale ta skončila střelou do tyče.Domácí se oklepali a v 72. min. po velmi pěkné akci na jeden dotek zakončil gólovou střelou Zeman – 1:1. Hosté hned po rozehrání ztratili míč, následoval faul před vápnem na J. Kováře. Míč si postavil Fára, poslal ho směrem do šibenice, ale český golman Kubík v dresu německého týmu neuvěřitelně vytlačil míč na rohový kop. V 75. min. vyhrál osobní souboj u půlící čáry Kafka, poslal přesný pas za obranu hostů, kam zaběhl J. Kovář a jeho přesná trefa znamenala vedení Viktorky na 2:1.V 80. min. orazítkovala střela Zemana z rohu malého vápna tyč. V 86. min. poslal Fára do šance Buška, ale ten místo střely volil přihrávku Semančíkovi, jeho střela byla sražena na rohový kop, po kterém zakončil Ston střelou vedle branky. V úvodním utkání turnaje tak dokázali hráči Viktorie nakonec těsně zvítězit.

Další fotbalové představení Viktorie M.Lázně na turnaji v Sokolově má tento program: 17.1.09 v 9 hod. Královské Poříčí. Odjezd.autobusu v 7.15 hod., 25.1.09 v 9 hod. Baník Vintířov, 1.2.09 v 15 hod. Spartak Chodov, odjezd ve 13.15 hod., 8.2.09 v 15 hod. B. Sokolov – odj. 13.15 hod. Následuje utkání 15.2.09 také v 15 hod. s mužstvem Toužimi. Turnaj zakončí hráči Viktorie 22.2.09 v 11 hod. s týmem Staré Role – odj. 9.15 hod.Dále jsou naplánovaná před zahájením soutěže ještě dvě utkání a to 28.2.09 v Tachově od 14 hodin s divizním FK Tachov. Utkání s mužstvem Spartaku Chrást, účastníkem Plzeňského krajského přeboru, se odehraje 7.3.09 na hřišti v Luční ulici v Plzni od 14.00 hod.První mistrovské utkání Karlovarského kraje je naplánované na 14.3.2009 na hřišti Viktorie M. Lázně od 15.00 hod.

Vik. M. Lázně: Šmejkal – Hadač, L. Kovář, Škrabal, Kafka, Ston, Zeman, Semančík, Fára, Švejda, J. Kovář. Střídali: Ščasnár, Daneziev, Bušek, Jaku.