VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkolázeňští karatisté slavili v Ingo Casinu páté výročí vzniku oddílu

Františkovy Lázně - Shinkyokushinkai karate – to není jen sport, ale i styl života, tvrdí Karel Pavlík

23.3.2008
SDÍLEJ:

KAREL PAVLÍK uděluje pokyny Veronice Smržové před závodem mistrovství České republiky. Foto: DENÍK/ Bedřich Klima

Ve františkolázeňském Ingo Casinu se sešli karatisté, trenéři, rodiče a hosté, aby oslavili páté výročí vzniku oddílu Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně.
Všechny přítomné přivítal Karel Pavlík, zakladatel, trenér a vedoucí františkolázeňského oddílu, který za dobu své činnosti nasbíral řadu úspěchů – medailí a titulů mistr České republiky.
Mezi významnými hosty nechyběl prezident České asociace shinkyokushinkai karate Jiří Žofčín, čestný člen oddílu Martin Müller či manažer oddílu Pavel Weinfurter.

„Docházet do klubu shinkyokushikai karate, to není jako chodit na šachy. Je to nejen sport, ale také bojové umění a jistý styl života. Dbáme především na dodržování předepsané etikety, úcty nejen k sobě, ale i k sportu samotnému. Kdo chce tento sport dělat, musí jím být pohlcený. Pak má smysl. Je to volba – být bojovník a věnovat se tomu celý život,“ upozorňuje Karel Pavlík.

„Oddílem prošla spousta žáků, ale právě časem se ukáže, kdo je pro to bojové umění zapálený a kdo u toho vydrží. Nedá se po pěti letech hodnotit, jaký kdo je karatista, protože dobrý karatista vyrůstá i několik desítek let,“ vysvětluje trenér.

Oddíl Shinkyokushikai karate Františkovy Lázně projde v nejbližším období změnou. „Členové oddílu budou rozděleni na zkušené závodníky a začátečníky. A to se bude týkat nejen dětí, ale i dospělých. Bude to samozřejmě víc časově náročné. Po pěti letech jsem dospěl k názoru, že budu razit cestu, že méně znamená více, to znamená, že nebudu pro kvantitu, ale pro kvalitu. Je lepší mít dvacet kvalitních závodníků, než padesát průměrných. A pokud někdo dochází do oddílu jen pro to, že to chce táta nebo máma, tak to nemusí chodit vůbec. Samozřejmě, že my potřebujeme jistou podporu od rodičů, kteří by měli alespoň do patnácti let dohlédnout, aby jejich ratoslest chodila na tréninky, ale pak už bude jen na ní, jestli zvolí tento sport, nebo dá přednost něčemu jinému. Je to věk, který je hodně problematický a je tedy nejen na trenérovi dítě někam směrovat, ale i na rodičích. Těch lákadel pro děti je dnes hodně – drogy, počítač, atd.,“ uvedl Pavlík po slavnostní večeři, kterou připravil personál františkolázeňského Ingo Casina.
Závěr slavnostního podvečera patřil vyhodnocení některých členů oddílu – nejmladší žák, nejstarší žák a žáci, kteří jsou v oddílu delší dobu, něco dokázali a ocenění si tak zaslouží.

„Rád bych poděkoval všem partnerům oddílu a za finanční podporu také městu Františkovy Lázně zastoupeného starostou Ivo Mlátilíkem, který se nemohl slavnostního podvečera zúčastnit, neboť byl v zahraničí. Bez těchto partnerů by oddíl nemohl tak zdárně fungovat,“ ví své trenér Karel Pavlík.

Autor: Bedřich Klima

23.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení