Nohejbalisté Jiskry Aš odehráli další utkání první nohejbalové ligy a tentokrát vyšli bodově naprázdno, když na hřišti Bílé Hory Plzeň prohráli 2:6.

Plzeň Bílá Hora 6
Jiskra Aš 2

Průběh zápasů :
1. Stehlík Petr, Šmolka – Kubín, Myška 2:0 (10:8,10:9) – 1:0
2. Stehlík Pavel, Stránský - Hlaváček, Čermák 0:2 (7:10,5:10) – 1:1
3. Stehlík Petr, Soukup, Stránský - Myška, Kubín, Čermák 2:0 (10:5,10:4) – 2:1
4. Stehlík Pavel, Štolka, Bořánek - Ulmon, Hlaváček, Kolář 1:2 (10:9,3:10,9:10) – 2:2
5. Soukup, Bořánek - Rada, Ulmon (Kolář) 2:0 (10:7, 10:6) – 3:2
6. Soukup - Martin Čermák 2:0 (10:8,10:8) – 4:2
7. Stehlík Petr, Soukup, Stránský – Ulmon, Hlaváček, Rada 2:0 (10:7,10:7) – 5:2
8. Stehlík Pavel, Štolka, Bořánek - Myška, Kubín, Čermák 2:1 (9:10,10:9,10:6) – 6:2

Průběh stavu:
1:0,1:1,2:1,2:2,6:2
Doba trvání zápasu: 3 hodiny 15 minut
Nejvíce bodů za hosty: Hlaváček Milan – 2 body
Diváci : 15
Rozhodčí : Gaiger, Vlach

Hodnocení vedoucího družstva Lubomíra Chynoranského: „Po dvou výborných výkonech v předešlých zápasech v Bělé a doma s Janovicemi jsme očekávali zisk bodů i z Plzně. Skutečnost však byla úplně jiná. Domácí dvakrát vedli a my jsme dvakrát srovnali. Pak však bodovali jenom domácí.V první dvojici se našim nedařilo – 1:0 pro domácí. Ve druhé dvojce jsme srovnali 1:1. Podobné to bylo i v trojicích, a tak byl stav 2:2.Ve vložené dvojce byli domácí lepší – 3:2 pro domácí. Opět se rozhodovalo v singlu. Domácí hráč byl o trochu šťastnější a zvítězil – 4:2.V následné trojici naši bojovali, ale na vítězství to nestačilo - 5:2 pro domácí. V dalším zápase trojic jsme vyhráli první set, pak však začalo pršet a zápas se přestěhoval do tělocvičny, domácí vyhráli druhý set a ve třetím již svoji šanci nepustili z ruky – vítězství domácích 6:2. Soupeř zvítězil zaslouženě, měl daleko větší touhu po vítězství,více bojoval. U nás i přes prohru bych pochválil Milana Hlaváčka, který si jediný splnil to, co se v zápase od něj očekávalo. Zklamala zejména trojice Čermák, Kubín, Myška, která hrála hluboko pod své možnosti. Musíme zabojovat v dalším domácím zápase proti silnému Českému Brodu .“

V dalším domácím zápase I. ligy přivítají Ašští v sobotu 6.6.2009 od 14.00 hod. družstvo z Českého Brodu.
Hrát se bude na venkovním hřišti v nohejbalovém areálu Tyršova stadionu.

Ostatní výsledky 9. kola: Český Brod - Janovice 2:6, Solidarita Praha - Vsetín 3:6, Bělá -Přerov 4:6.