Druhý květnový víkend se u Brzic na Náchodsku konalo první dvojkolo osmidílného seriálu B žebříčku Čechy.

Správnou nohou vykročil do lesa kvartet veteránů z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Nikdo z něj nebyl ani v jednom závodě horší než pátý.
Akci připravili členové oddílu Slávie Hradec Králové. Zajímavé možná je, že staviteli tratí byli medailisté z Mistrovství ČR v nočním OB – David Hepner a Martina Fejlková, jež se konalo týden předtím v Mariánských Lázních.

V sobotu byl na programu klasický závod. V mnohých kategoriích čekalo na účastníky i několik více jak kilometrových postupů.
O den později se běžela krátká trať s délkami kolem čtyř až šesti kilometrů s větším počtem kontrol a postupy převážně v zarostlých a kamenitých pasážích.

Nejvíce se činil Jan Fišák v kategorii H 65, jenž byl v sobotu první a v neděli druhý. Jen o něco hůře si vedli Stanislava Opavová (3. a 4. v kat. D 50), Josef Milota (3. a 5. v kat. H 40) a Jan Sklenář (2. a 5. v kat. H 65).
Petr Kunc mladší, který prvním rokem startuje mezi dospělými, vyběhl na klasické trati pěkné sedmnácté místo v kategorii H 21 B, na krátké skončil 42. v kategorii H 21 A.

Do východních Čech se podívali také orientační běžci z Aše: Jiří Frank (27. a 24. v kat. H 14 B), Marek Šulc (23. a 19. v kat. H 16 B), Jindřich Kovář (23. a 37. v kat. H 21 B) a Karel Pilař (26. a 44. v kat. H 21 A).

Jaroslav Jirásek z Chebu obsadil v kategorii H 60 šestnáctou a patnáctou příčku.
Výborně si v šedesátičlenné kategorii H 21 A vedl Karel Rambousek mladší ze Sokolova, jenž byl nejdříve desátý na klasice a potom stříbrný na krátké trati.