Zcela ojedinělou bilancí se mohla do neděle 3. května chlubit orientační běžkyně Pavla Fialová z Kašperských Hor. Každá její účast na mariánskolázeňských vícedenních závodech Jarní trojúhelník skončila celkovým vítězstvím.

Celkem jich vybojovala jedenáct (1991 v kat. D 13, 1993 v kat. D 16, 1994, 1995, 2000-3, 2005, 2006, 2008 v kat. D 21). Teprve na právě uplynulém XXIV. ročníku poznala přemožitelku. Byla jí Martina Spurná z Pragy Praha, Ta Fialovou porazila v součtu dvou etap o jednu minutu a šest sekund.
Na letošní Jarní trojúhelník se dostavila druhá nejpočetnější návštěva v historii. Po oba dny vběhlo do lesa zhruba 330 závodníků. Na startu se objevilo i několik dospělých běžců ze švédského oddílu OK Trollhatten. Jak se osobně vyjádřili, přijeli do Čech speciálně kvůli těmto závodům, jež si velmi pochvalovali. Člen jejich výpravy Jürgen Hallén byl dokonce druhý v kategorii H 45.

Za početným závodnickým polem stálo bezesporu předchozí Mistrovství České republiky v nočním OB, jež se konalo v předvečer Jarního trojúhelníku v pátek 1. května. Spousta běžců neodjela hned domů a využila nabízené možnosti zazávodit si i ve zbytku víkendu.

Sobotní první etapa na Lazech byla zároveň oblastním přeborem na klasické trati. Po zkušenostech z předchozích let nebyly tratě v těžkém podhorském terénu nijak předimenzované. Snad jen v případě nejmenších dětí se stavitel nevcítil do uvažování 6-10iletých dětí.

Na start se vystoupalo kousek pod nejvyšší vrch Slavkovského lesa Lesný. Hned v úvodu se všichni museli vypořádat s nalezením v reálu téměř neviditelného průseku v změti popadaných klacků, jenž měl běžce vyhodit do prostoru rozběhových kontrol. Problémy tam kupodivu měli spíše dospělí.
Naprosto famózně proletěl lesem v hlavní kategorii mužů H 21 reprezentant Petr Losman z OK 99 Hradec Králové. Desetikilometrovou trať s 21 kontrolami zdolal za fantastických 66 minut a 19 sekund. Dalším v pořadí, a že mnozí byli rovněž členové výkonnostní skupiny Elita, nadělil jedenáct a více minut.

Nicméně ani takový borec se nevyhnul chybě. Kuriózně asi minutu navíc strávil na posledním nejkratším postupu při hledání sběrné kontroly.
Mezi ženami dosáhla nejlepšího času právě pozdější celková vítězka Spurná. 6,2 km dlouhou trať se sedmnácti kontrolami zvládla za 57 minut a 6 sekund.

Nedělní o poznání méně náročný závod na krátké trati (oficiálně middle) se odehrál ve Valech u Mar. Lázní a rozdávaly se za něj opět medaile pro přeborníky západočeské oblasti. Ze vcelku dobře průběžného lesa se vrátili všichni v přijatelných časech. Nejdelší trať pro muže měřila 4,5 kilometru a bylo na ní 21 kontrol.

I přes zdánlivou jednoduchost se chyb nevyvaroval nikdo, i když ty nebyly tak velké jako v sobotu. Z přemíry rychlosti se na mapě v měřítku 1:10 000 dost přebíhalo nebo se uhýbalo ze směru. Losman například na dvě minuty zakufroval na krátkém postupu v rovinaté pasáži protkané průseky při hledání sedmnácté kontroly. I tak si hradecký závodník pojistil celkové prvenství, když opět dosáhl nejlepšího času.
Druhý skončil Pavel Košárek z Jamnic a třetí byl loňský vítěz Karel Rambousek ze Sokolova.

V neděli nedokázala Pavla Fialová smazat tříminutové manko z Lazů a poprvé v životě skončila v Mariánských Lázních druhá. Třetí příčku obsadila Vendula Doležalová z OK 99 Hradec Králové.

V Jarním trojúhelníku startovali také běžci ze tří oddílů Chebska. Ze členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK běželi z organizačních důvodů jen jednotlivci, takže kromě třetího místa Víta Macury v kategorii H 12 už přispěly do lázeňské sbírky jen dvě závodnice oblastními medailemi.
Zastoupení na stupních vítězů měl při závěrečném vyhlašování oddíl KČT Aš zásluhou bronzu Jiřího Franka v kategorii H 14. Placky z oblastních přeborů získali i další Ašané a také Jaroslav Jirásek z Chebu.

Oblastní přebor na klasické trati: H 12 – 3. Vít Macura (Mar. Lázně), H 14 – 2. Jiří Frank, H 45 – 2. Václav Chotětický (oba Aš), H 55 – 2. Jaroslav Jirásek (Cheb), D 35 – 3. Jitka Kovářová, D 45 – 3. Lenka Dlouhá (obě Aš)

Oblastní přebor na krátké trati: H 12 – 2. Vít Macura, H 14 – 2. Jiří Frank, H 45 – 2. Václav Chotětický, H 55 – 2. Jaroslav Jirásek, D 14 – 3. Magda Sklenářová, D 35 – 1. Martina Kamarytová (obě Mar. Lázně)

Vítězové Jarního trojúhelníku a celkové umístění závodníků Chebska: D 10 – Dagmar Biersaková (Kralovice), D 12 – Veronika Kubínová (K. Vary), D 14 – Karolína Šiková (Lok. Plzeň), 10. Anna Oplová (Cheb), D 16 – Věra Chvalová (Lok. Plzeň), D 18 – Lucie Mezníková (Beroun), D 21 – Martina Spurná (Praga Praha), D 35 – Jana Bejčková (Slaný), D 45 – Ada Kuchařová (Tesla Brno), D 55 – Jindra Brabcová (Chomutov), D 60 – Marie Krausová (Liberec), H 10 – Tomáš Polcar (Nejdek), H 12 – Kamil Kovář (Sokolov), 3. Vít Macura (Mar. Lázně), H 14 – Tomáš Řehořek (K. Vary), 3. Jiří Frank, H 18 – Ondřej Pova (Kralovice), H 18 – Martin Večeřa (Jablonec n. N.), H 21 – Petr Losman (Hradec Králové), 31. Jindřich Kovář (Aš), H 35 – Petr Baldrián (Praga Praha), 13. Miloš Kamaryt (Mar. Lázně), H 45 – Vladimír Mezník (Beroun), 10. Václav Chotětický (Aš), 15. Miroslav Vlach, 19. Petr Čech (oba Cheb), H 55 – Rudolf Hrobař (Rychnov n. K.), H 65 – Jaromír Frey (Nejdek), H 70 – Vladimír Attl (Praga Praha), HDR – Tomáš Čech (Mar. Lázně).