Kamaryt byl třetí v lyžařském orientačním závodu v Rakousku

Mariánské Lázně - Nejlepším Západočechem byl člen reprezentačního výběru Jiří Bouchal

6.2.2009

Tomáš KamarýtFoto: Foto: Josef Milota

Ani v zimních měsících si orientační běžci nedopřejí oddechu. Ti, kteří mají rádi pohyb na běžkách, mají možnost se účastnit závodů v lyžařském OB. Letošní zima je na rozdíl od té minulé k této disciplíně zatím přívětivá.

Loňský junior Tomáš Kamaryt z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK navštívil první lednový víkend rakouský Ulrichsberg, kde se v lyžařském areálu Schöneben konaly dvě akce v rámci trojutkání Česká republika, Německo a Rakousko.
Pořadatelství si rozdělili členové oddílů KCK Český Krumlov a OLG Naturfreunde Linz. Celková účast ve všech kategoriích byla něco přes čtyři sta sportovců.
Sobotní závod byl vypsán jako Mistrovství ČR na krátké trati. V hlavní kategorii H 21 startovalo 55 mužů. Ti absolvovali 8,1 km vzdušnou čarou s dvaceti kontrolami a 200 m stoupání.

Zvítězil reprezentant Jan Lauerman z Jihlavy v čase 39 minut a 12 sekund. Kamaryt obsadil solidní 23. příčku. Ve stopách pobyl 52 minut a 24 sekund.
O den později bylo na programu další kolo poháru Elity a žebříčku A a B na klasické trati.
Tomáš Kamaryt si mezi třicítkou borců v kategorii H 21 A, pro které byla připravena 15kilometrová trať, vedl výborně a vyběhl skvělé třetí místo. V cíli se objevil za 87 minut a 36 sekund. Na vítězného Richarda Klecha z Vrbna ztratil pět minut.
Nejlepším Západočechem byl člen reprezentačního výběru Jiří Bouchal ze Slávie VŠ Plzeň. Na klasice vybojoval v kategorii Elity první místo, v sobotním mistrovství doběhl druhý.

(jomi)

6.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dvě seismologická a vulkanologická setkání se uskutečnila během dvou dnů ve Františkových Lázních a ve Skalné.
30

Otřesů se lidé už bát nemusí

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Zrevitalizují ošklivé zákoutí

Cheb - Zrevitalizovat odpočinkové a v tuto chvíli zanedbané místo v Podhradu chce Nadační fond Historický Cheb.