Asi v málokterém sportovním odvětví se výkonnostní či jen hobby borci mohou přímo poměřit se současnými či bývalými hvězdami. Orientační běh jím bezesporu je.

V nedělním klasickém závodě u Kralovic se ve startovním poli – letos asi potřetí – objevil Plzeňan Tomáš Prokeš. Druhdy úspěšný český reprezentant to po dlouholeté orientační pauze myslí s come backem zřejmě vážně. Je přihlášen i na čtyřetapový Jarní trojúhelník do Mariánských Lázní.
Ze svých orientačních schopností toho příliš neztratil a i kondici si nějak určitě udržoval. Na 10 km dlouhé trati zvítězil v čase 56 minut a 48 sekund. V cíli byl sice jen o sekundu rychlejší než aktuálně dvaadvacátý muž českého žebříčku, Karel Rambousek ze Sokolova, to je ale lepší vizitka spíše pro o patnáct let staršího Prokeše.

V tomto kontextu pak není vůbec špatná čtvrtá příčka Karla Pilaře z Aše (64,15) nebo šesté a sedmé místo Tomáše Kamaryta (67,56) a Josefa Miloty (69,00 – oba Mariánské Lázně) v téže kategorii.

Kralovický závod ve zdánlivě nepříliš náročném zvlněném terénu ztížili organizátoři účinným způsobem: zvýšili počet kontrol, jež situovali většinou do míst vyžadujících obezřetnější mapování.

Běžcům z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK se na Plzeňsku dařilo. Obzvláště pěkný pohled na stupně vítězů byl při vyhlašování kategorie D 35. První tři místa obsadily pouze lázeňačky: Radmila Miturová, Martina Kamarytová a Kathrin Bínová. Helena Tenglerová byla v téže kategorii navíc na pátém místě.
Kromě Miturové získali Mloci další čtyři první příčky díky Stanislavě Opavové v kategorii D 45, Vítu Macurovi v kategorii H 12, Martinu Bínovi v kategorii H 18 a Janu Michalcovi v kategorii H 45.
Druhé byly sestry Magda (kategorie D 14) a Jana Sklenářovy (kategorie D 16) a třetí příčku vyběhla Eliška Kuncová v kategorii D 21.
Desítce veteránů v kategorii H 55 vypálil prvním místem rybník Jaroslav Jirásek z Chebu. Ten, pokud se mu nedaří, častuje své štíhlejší soky narážkou, že by se ti hubení měli dovažovat. Jak vidno, není to vůbec potřeba.
S prázdnou neodjeli ani Ašští. Na stříbrné pozici doběhl Jiří Frank v kategorii H 12 a třetí skončili Marek Šulc v kategorii H 16 a Václav Chotětický v kategorii H 35.