Sobotní utkání 21. kola krajského přeboru ve volejbalu žen mezi domácím VSK Baník a SKP Sokolov odpovědělo už definitivně na otázku, kdo že se stane letošním krajským přeborníkem a účastníkem kvalifikace o postup do druhé ligy. Jen dvě výhry totiž dávaly volejbalistkám Baníku ještě jakousi naději na to, že o titulu se bude rozhodovat až v jejich přeložených vzájemných utkáních s lídrem soutěže VK Karlovy Vary. Tato naděje však vzala zasvé už ve zmiňovaném střetnutí, ve kterém měly, až na prohraný první set, hostující hráčky neustále navrch a svého soupeře v závěrečném čtvrtém setu přímo deklasovaly. Hlavní jejich devizou byla velmi dobrá nahrávka a síla útočného tandemu B. Rychnová a I. Štechmullerová – Fischerová, proti kterým nenašly domácí v celém průběhu utkání účinnější odpověď. A když se k tomu přidaly i zbytečné nevynucené chyby jak při podání, tak i v útoku, přímo zoufalá nahrávka a naprosto neefektivní obrana na síti, bylo vymalováno.

V odvetě sice domácí unaveným hostům (obě střetnutí hráli prakticky v šesti) poráž-ku vrátily, ale oproti prvnímu zápasu šlo už jen o slabý odvar odbíjené a chvílemi se až nechtělo věřit, že jde o utkání druhého a třetího celku nejvyšší krajské mistrovské soutěže.
Lídr krajského přeboru VK Karlovy Vary nenechal v Chodově ani na okamžik nikoho na pochybách, kdo že bude na palubovce pánem, a domácí Spartak z kurtu v obou zápasech přímo smetl.

Střetnutí v Mariánských Lázních mezi domácím SK Excelsior a TJ Ostrov, ve kterém se hostům příliš nedařilo, přineslo lázeňským hráčkám nejen plný bodový zisk, ale i odpoutání se z poslední příčky tabulky.

Výsledky: VSK Baník Sokolov – SKP Sokolov 1-3 (19, -18, -24, -12) a 3-1 (22, -22, 20, 19).
TJ Spartak Chodov – VK K. Vary 0-3 (-18, -13, -8) a 0–3 (-10, -20, -9).
SK Excelsior M. Lázně – TJ Ostrov 3-1 (21, -15, 16, 12) a 3–0 (22, 6, 17).