Cheb/Druhá část atletické sezóny klepe na dveře. Zatím co světová atletika bude mít svůj svátek v podobě mistrovství světa v japonské Osace, chebští atleti začali závodit v Bílině a v Domažlicích. Okamžitě bylo poznat, kdo místo tréninku přes část prázdnin lenošil a kdo se dál poctivě připravoval.
Kontrolní závody v Bílině dobře dopadly pro Janu Vítovcovou, která skončila v novém osobním rekordu na 500 m (1:22.09) na druhém místě před svojí oddílovou kolegyní Markétou Mackovou (1:22.31), která se po zranění vrací opět k závodění. Kristýna Damovská vyhrála žákovský skok do dálky výkonem 442 cm.

Daleko větší výprava chebských atletů se zúčastnila tradiční Domažlické patnáctistovky.
A opět byli vidět hlavně ti, kteří přes žhavé léto nezaháleli. Skvělá byla žákyně Adéla Vavřínová, která bude reprezentovat chebský Union na mistrovství republiky v Břeclavi. Svěřenkyně Petra Učíka vyhrála běh na 300 m (45.93) a byla druhá na 60 m (8.82). Magdalena Nováková si řekla rovněž o nominaci do štafety na 3x300 m svým druhým místem na 300 m (46.67). Neztratila se ani Michaela Kazíková, která netrénuje až tak dlouho. Doběhla třetí na 60 m (8.85) a pátá na 300 m (47.25). Kristýna Damovská byla tentokrát v dálce druhá (448 cm). Osobní rekord si z Domažlic přivezl mladší žák Jirka Kesl na 300 m (47.04), když třetí na této trati skončil Petr Tirala (43.40).
Dobrý byl i výkon dorostenky Markéty Mackové na trati 300 m (43.92) a její třetí místo, čtvrtá byla tentokrát Jana Vítovcová (44.05).
Zítra budou opět nejlepší chebští atleti hostovat v barvách plzeňské Škodovky na čtvrtém kole první ligy v Plzni.