Určitá forma průvodu k vidění byla, to když se závodníci trousili po dvacáté první hodině na start. V rukou však neměli mávátka ani praporky, ale buzoly, popisy kontrol a baterky. I když těch bylo poskrovnu. Většina borců totiž používá čelová svítidla, která si svou vydatností nezadají s reflektorem od automobilu.

Pořadatelé účastníky rozhodně nešetřili, obtížnost tratí v kopcovitém terénu plném erozních tvarů byla srovnatelná s normálním denním závodem. Na start se dostavil také kvartet běžců z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Každý z něj závod dokončil v limitu a tři se dokonce dostali se svým časem pod deset minut na jeden vzdušný kilometr.

Nejkvalitnějším výsledkem bylo osmé místo starší dorostenky Elišky Kuncové v kategorii D 18. Ta zvládla 4,6 km dlouho trať za 43 minut a 5 sekund. Vítězka byla o osm minut a tři sekundy lepší. Téměř totožně si vedl Martin Bína v kategorii mladšího dorostu H 16. Na trati dlouhé 5,1 km pobyl 46 minut a 34 sekund a byl devátý s osm a půl minutovým odstupem za prvním.

Největší porci dostal junior Petr Kunc mladší v kategorii H 20. 7,8 km uběhl za 68 minut a 26 sekund, což znamenalo třináctou příčku. Jako sedmý byl hodnocen Petr Kunc starší v kategorii H 40. Ten však na 6,1 km potřeboval 78 minut a 28 sekund. Ztráta na prvního čítala téměř 25 minut.