VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chebu chtějí pro sportovce zavést podobný systém jako v Sokolově

Cheb -Výbor pro sport a volný čas podle Černého navrhne například nový systém správy a údržby sportovišť v Chebu, zpracuje koncepci cyklostezek a plán optimalizace využití školních hřišť pro veřejnost.

26.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Výbor pro sport a volnočasové aktivity přijal na svém prvním zasedání základní návrh Strategické koncepce pro sport a volný čas v Chebu (SKOSVOČ), který předložil předseda výboru Petr Černý Tato základní teze bude podle Černého nadále průběžně doplňována o další podněty ostatních členů výboru. Obsah koncepce pojímá stěžejní témata z oblastí sportu a volnočasových aktivit, jimiž se bude výbor v následujícím období zabývat.

„Mezi hlavní pilíře strategické koncepce SKOSVOČ patří úprava stávajícího městského grantového systému, z kterého jsou financovány tělovýchovné jednoty, oddíly či jednorázové sportovní akce,“ začal s výčtem priorit Petr Černý a pokračoval. „Stejně důležitá bude také příprava investičního plánu v oblastech sportu a volného času pro období 2012 – 2014, případně i výhledu na následující roky.“

Výbor pro sport a volný čas podle Černého navrhne například nový systém správy a údržby sportovišť v Chebu, zpracuje koncepci cyklostezek a plán optimalizace využití školních hřišť pro veřejnost. „Chceme posunout vpřed také řešení problematiky výstavby dětského dopravního hřiště, skate-parku nebo aktivní odpočinkové zóny pro lidi všech věkových kategorií.“

Výbor se rovněž shodl, že je potřeba pomoci sportovním oddílům a organizacím v oblasti propagace. „Sloužit by k tomu měl nový informační systém, který by vycházel ze stávajících internetových stránek Města Chebu. Zmínky o sportu tu bohužel dnes až na výjimky nenajdeme. Chceme proto uvést do provozu podobný systém, jako mají v Sokolově. Tam městské stránky dopodrobna informují o veškerém sportovním dění ve městě, o akcích, činnostech jednotlivých klubů, náborech malých dětí a tak dále,“ dodal Petr Černý.

Podle Jindřicha Nového z Chebu není sport v jejich městě jen o vzpomínání na staré dobré časy ligového fotbalu v podání RH Cheb. „Propagace tohoto odvětví může dětem a mladým nabídnout atraktivní alternativu trávení volného času. Ten čas u počítačů a televize by se rozhodně měl nejmenším o dost zkrátit,“ neskrýval svůj názor.

Autor: Vladimír Kučera

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení