V okolí Turnova uskutečnilo první letošní domácí mistrovství pro juniorské, hlavní a veteránské kategorie. První den se běžel v kopcovitém a skalnatém terénu mezi Hlavaticí a hradem Valdštejn noční závod, druhý den pak v Žehrovských lesích u hradu Kost dlouhá trať. Oba závody dokonale prověřily stav připravenosti závodníků po zimní přípravě, zvlášť při druhém dni, kdy si většina účastníků sáhla až na samotné dno sil. Svědčí o tom i pohled do výsledkové listiny, kdy ani jeden z vítězů nestlačil svůj čas pod dvě hodiny.
Prvními letošními šampiony se stali v hlavních kategoriích Michal Voráček z Foxklubu Praha a Lenka Hrušková z OS Nové Město na Moravě, která triumfovala spolu s libereckým Markem Brožem i při pátečním nočním závodě.
Chebskou výpravu tvořilo celkem dvanáct závodníků, z nichž většina si zaběhla dlouhou trať poprvé, v nočním závodu si naopak téměř všichni odbyli křest již vloni.
Náročné tratě si přijeli vyzkoušet i závodníci patřící věkem do starších žáků – Roman Borovička, Lucie Samuelová a Tereza Francková.
Noční závod startoval v Českém ráji pod hradem Valdštejn ve 22 hodin za velmi chladného počasí. Přestože bylo téměř jasno, bez dobrého světla neměl závodník šanci slušně zaběhnout, neboť měsíc byl v novu. Stavitel postupně vytáhl závodníky ze spodních částí mapy na horní hřbet, kde umístil většinu kontrol mezi pískovcové skály. Důležité bylo i za tmy se udržet v mapě a nejít jen podle signálu, neboť postup lesem a mezi skalami byl o mnoho pomalejší.
Nepřemoženi ve svých kategoriích byli Jakub Papež v kat. M16 a Miroslav Vlach st. v kat. M40, stříbro přidala Hana Hozmanová a bronz Hana Najmanová (obě D20). Bramborová medaile pak zbyla na Jiřího Vlacha v kat. M16.
Mistrovský závod na dlouhé trati byl poznamenán především nedávnými požáry v lesních porostech okolo Branžeže. Pro kategorie mužů a žen byl proto připraven tříkolový závod, pro ostatní pak dvoukolový. První kolo (1+2.kolo) bylo v pásmu 3,5 MHz, poté následovala předávka a druhé resp.třetí kolo se běželo v pásmu 144 MHz. Ačkoli tratě měřily vzdušnou čarou od 13 do 19 km, ve skutečnosti závodníci naběhali až o čtvrtinu více. Tratě byly postaveny tak, aby bylo možno zvolit zejména po předávce přijímačů do posledního kola různé a téměř rovnocené postupy podle toho, ve které relaci závodník vybíhal zpět na trať.
Medaile pro chebský klub v tomto závodu získali Patrik Philipp, který skončil na 2. místě (M16) a Hana Najmanová, která si opětovně doběhla pro bronz. Čtvrtí skončili Roman Borovička (M16) a Miroslav Vlach st.