Volejbalisté Karlovarska vyřadili v Poháru CEV loňského finalistu

Karlovy Vary - Volejbalisté Karlovarska vyřadili v Poháru CEV loňského finalistu Surgut a postoupili do čtvrtfinále. Po nečekaném vítězství 3:1 v Rusku dnes svěřenci trenéra Jiřího Nováka v domácí odvetě vyhráli 3:0, postupovou jistotu jim dal už zisk druhého setu. "Je to něco fantastického. Jsme na vítězné vlně a tyhle chvíle si užíváme," radoval se po utkání blokař Michal Sukuba.

15.2.2017
Fotogalerie
7 fotografií

Volejbalisté Karlovarska porazili Surgut a jsou ve čtvrtfináleFoto: Jan Čech

Tým z Karlových Varů do odvety skvěle vstoupil a rychle si vypracoval slibné vedení 9:2. Surgut, kterému se v této sezoně ruské superligy příliš nedaří a s třinácti porážkami mu patří až desáté místo, už nedokázal ztrátu smazat a první sadu prohrál 20:25.
V druhém dějství naopak musel dotahovat domácí celek, koncovku ale zvládl a po vítězství 25:21 mohl slavit postup. Pozměněná karlovarská sestava pak ovládla i třetí set, 20 body se v utkání blýskl univerzál Michal Kriško. "Tohle byl první vrchol utkání. Poté co jsme vedli 2:0 a bylo jisté, že postoupíme do dalšího kola, začal být soupeř odevzdaný," přidal se trenér Jiří Novák.

Třetí sada se hrála už jen z povinnosti. "Třetí set jsme si s diváky užili," usmíval se Sukuba a přidal: "Teď se ale chych musíme začít soustředit na další extraligové utkání, které nás čeká o víkendu s Českými Budějovicemi."

Ve čtvrtfinále se Západočeši utkají pravděpodobně s francouzským celkem Tours, který v úvodním duelu vyhrál v Řecku nad PAOK Soluň 3:2 a ve středeční odvetě bude mít výhodu domácího prostředí. Tours, jehož oporou je český univerzál David Konečný, v předchozím kole vyřadil Brno. "Ještě nevíme s kým budeme hrát. Odveta se hraje dnes večer. Nicméně ale očekáváme, že to bude francouzké Tours. Po cestách do Estonska, Finska a Ruska nás čeká cesta zřejmě na západ, což je daleko příjemější, než se vydat na Sibiř," dodal Sukuba.

Pohár CEV volejbalistů - 3. kolo, odvetný zápas:
Karlovarsko - Surgut 3:0 (20, 21, 21)
Rozhodčí: Willems (Belg.), Goitre (It.). Čas: 76 min. Diváci: 1070. První zápas 3:1, postoupilo Karlovarsko.
Sestava a body Karlovarska: Hudeček 8, Široký 7, M. Kriško 20, Zmrhal 7, Treial 11, Končal 1, libero Pfeffer - Štefko, Málek 2, Sukuba 1, Netrval. Trenér: Novák.
Nejvíce bodů Surgutu: Todorov 9, Nosenko 8, Krsmanovič a Askerov po 5.

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.

Asfalt v centru Chebu mají nahradit kostky

Cheb - Historické centrum Chebu nejspíš čeká několik změn. Asfalt mají postupně nahradit dlažební kostky, zvažuje se také snížení rychlosti pro vozidla a Kamennou ulicí by se mohlo jezdit oběma směry. Proti dvěma návrhům už se ale postavili někteří obyvatelé, kteří svůj nesouhlas stvrdili peticí.

Kordisté poprvé vyhráli týmovou soutěž na Světovém poháru

Vancouver - Čeští kordisté vyhráli poprvé v historii týmovou soutěž na Světovém poháru. Ve Vancouveru se o to v neděli zasloužila sestava ve složení Jiří Beran, Richard Pokorný, Martin Rubeš a Pavel Pitra. Olympionik Beran přidal triumf v soutěži družstev k individuálnímu prvenství z roku 2007, kdy dokázal v Buenos Aires zvítězit v prestižním seriálu jako zatím poslední český šermíř.

End of Scream pokřtí nový videoklip v Alfě

Sokolov - Je to něco málo přes rok, kdy kapela End of Scream vydala svůj debut Violincore. Tato banda z Lokte, hrající symfonický rock, v pátek 24. února završí svou současnou tvorbu koncertem a křtem nového videoklipu. Hudba kapely je kladně přijímána napříč žánry a generacemi. Je to dáno chytlavými melodiemi, o které se stará dvojice houslistů Tomáš Štěpánek a Vítězslav Adamec.  Druhého jmenovaného jsme se zeptali na pár zákulisních věcí o dění v kapele i o tvorbě nového audiovizuálního díla.