U Antonínovy Výšiny se konal 26. ročník závodu v rádiovém orientačním běhu O pohár Františkových Lázní. Přestože počasí nepřálo a v noci začalo pršet a silně se ochladilo, na startu se sešly tři desítky závodníků od 6 do 50 let. Nejmladším závodníkem se stal 6-ti letý Matěj Martinec.

Úkolu stavitele trati a zároveň hlavního rozhodčího se zhostil čerstvý dvojnásobný medailista z Mistrovství světa v Chorvatsku, osmnáctiletý Roman Borovička. Byla to jeho premiéra v této funkci a tak si dal opravdu záležet. V prvním závodě na pásmu 144 MHz (dvoumetr) připravil celkem 5 kontrol a cílový maják. Dvě lehčí kontroly pro nejmladší kategorie byly umístěny na okraji lesa, ke kterému museli závodníci doběhnout kaštanovou alejí.

Ostatní kontroly byly rozmístěny v lese a pro dospělé i za silnicí na Dvoreček. Přesně zaměřit kontroly vysílající kódy Morseovy abecedy a podle jejich síly odhadnout vzdálenost nebylo v silném větru a dešti vůbec lehké. Navíc dvoumetr ve špatném počasí „hází“, což znamená, že ne vždy jsou kontroly tam, kam signál ukazuje. Velkou roli zde hrají znalosti a zkušenosti závodníků. Naštěstí se nikdo neztratil a všichni doběhli šťastně do cíle.

Přestávku pro přestavění trati na pásmo 3,5 MHz ( osmdesátka) využili závodníci k převlečení do suchého, k svačině a zahřátí teplým čajem. A už na ně čekalo dalších 5 kontrol s majákem. Tentokrát byla trať vzhledem k nepříznivému počasí trochu kratší. Dospělí nemuseli hledat kontrolu až za silnicí, ale čekalo na ně překvapení v podobě kontroly ukryté na opačné straně od startu, u střelnice. Navíc byl tento lampión s kleštěmi schován v dolíku, kam museli závodníci seběhnout a pak se mezi keříky drápat blátem zpátky nahoru na louku. Přes ní pak běželi k majáku, který navádí běžce do cíle. Nejmladší sportovci měli 2 – 3 kontroly schované v lese za alejí. Ani tentokrát nikdo „nezakufroval“ a všichni se vrátili v časovém limitu do cíle.