VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebská zóna by mohla nabídnout místo i velkému investorovi

Cheb - Průmyslová zóna v Chebu se neustále rozrůstá. A do budoucna by mohla nabídnout místo i velkému investorovi.

8.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Premiér Bohuslav Sobotka jednal už v červnu o rozšíření chebské průmyslové zóny se zástupci města, kraje a ministerstev životního prostředí a průmyslu. Na schůzce se mluvilo o tom, že je záměrem Karlovarského kraje a města Cheb vybudovat novou strategickou rozvojovou plochu pro ekonomické aktivity, tzv. Průmyslový park Cheb II. Plán však momentálně naráží na nesouhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí (MŽP), a to kvůli ochraně zemědělského půdního fondu. Podle MŽP nebyla dostatečně prokázána nezbytnost nového záboru zemědělského půdního fondu pro ekonomické aktivity nadmístního významu. Zástupci města ale doufají, že se podaří názor resortu změnit.

„Dostali jsme se do vládního materiálu na nové průmyslové zóny, který je nyní v připomínkování," uvedl chebský starosta Petr Navrátil. „Myslím, že chebská průmyslová zóna je v porovnání s těmi ostatními v nejzajímavější lokalitě. Je velká, v rovině, u dvou dálničních sjezdů, je technicky možné k ní přivést železnici a má výborné napojení na německou dálnici," vyjmenoval její plusy.

Podle starosty to znamená, že se Cheb dostává do priorit vlády jako rozvojová průmyslová plocha. „Projekt bude mít podporu vlády i v rámci projednávání mezi jednotlivými ministerstvy." To by mohlo pomoct přesvědčit ministerstva, aby s rozšířením souhlasila.

„Ukazuje se, že celá Česká republika nemá zónu pro nějakého velkého investora, který by měl zájem například o stohektarovou plochu," doplnil Petr Navrátil s tím, že v Chebu by mohli takovému investorovi nabídnout 130 hektarů a plocha by se dala teoreticky i rozšířit.

Průmyslový park Cheb II. by se měl rozšířit na pozemky kraje. Smlouvu o směně pozemků bude krajské zastupitelstvo projednávat už dnes, chebští zastupitelé příští týden. Pokud ji obě zastupitelstva odsouhlasí a další úkony by neprovázely žádné komplikace, mohla by se zóna začít rozšiřovat v roce 2020. Do té doby budou pozemky sloužit školnímu statku. 

Autor: Václava Simeonová

8.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení