VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarská likérka stočila první košer edici

Praha, Karlovy Vary - Historicky první košer edici Becherovky Original uvede letos v červenci na trh karlovarská likérka Jan Becher Karlovarská Becherovka. Přidělení košer certifikátu s mezinárodní platností předcházela detailní kontrola složení, výrobního procesu i technologií, kterou provedl rabín a vedoucí kašrut oddělení Menachem Kalchheim, schválený vrchním rabinátem Izraele.

21.7.2015
SDÍLEJ:

NA STÁČENÍ košer šarže bylinného likéru dohlédl mašgiach (rituální kontrolor) Václav Bittner z Židovské obce Praha. Foto: Foto JBKB

Většina z celé košer produkce poputuje na trh právě do Izraele. Košer Becherovka Original bude k dostání také na českém trhu.

Při výrobě košer destilátů nesmí být použity suroviny, výrobní zařízení ani postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Celý výrobní provoz a proces výroby tradičního českého likéru v Karlových Varech byly proto podrobeny velmi důkladné prohlídce.

„Museli jsme prokázat, že výroba je v souladu s košer pravidly. Získání mezinárodního košer certifikátu o rituální způsobilosti je dalším důkazem vysoké kvality a čistě přírodního původu Becherovky Original," uvedl provozní ředitel společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka Vladimír Darebník.

„Becherovka má velmi osobitou chuť, která vyhovuje chuťovému profilu Izraelců. Vzhledem k tomu, že nyní můžeme nabídnout i košer variantu, věříme, že poptávka dále poroste. Izrael a USA jsou pro košer Becherovku nejdůležitějším exportním trhem a tam také poputuje většina z celkové košer produkce," podotkl Darebník.

Rabín a vedoucí kašrut oddělení Menachem Kalchheim dohlédl na čistění (takzvané vykošerování) zařízení, zkontroloval suroviny a zapečetil tanky, ve kterých probíhá macerace, míchání, čiření a vymrazování Becherovky Original.

Na samotné stáčení košer šarže bylinného likéru dohlédl mašgiach (rituální kontrolor) Václav Bittner z Židovské obce Praha. Dodržení všech přísných podmínek je podmínkou pro udělení tzv. hechšeru speciálního košer osvědčení. Platnost košer certifikátu je časově omezena a vztahuje se pouze na tuto speciální šarži.

„Becherovka pro mě představuje tradiční český likér. Košer Becherovka je pak symbolem spojení židovské košer kvality a české národní tradice," poznamenal k udělení certifikátu izraelský rabín a zástupce Židovské obce Praha Menachem Kalchheim.

Košer šarže je dostupná v lahvích o objemu 0,7 litru. Každá lahev košer Becherovky Original je pak opatřena speciální zadní etiketou, na které je kromě textu v hebrejštině vytištěný i symbol „Košer parve". Košer Becherovka Original bude na základě dohody s Židovskou obcí v Praze k dostání od července ve specializovaných obchodech v České republice, které jsou určeny pro českou židovskou komunitu.

Lukáš Jungbauer

Autor: Redakce

21.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení