VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O práci se zajímaly stovky lidí

Karlovy Vary - Téměř pět stovek lidí se zajímalo o uplatnění a přišlo na Burzu pracovních příležitostí do karlovarského Lidového domu. Na poslední ze série akcí připravených krajskou hospodářskou komorou a úřadem práce prezentovalo své nabídky na 26 zaměstnavatelů z regionu. Stejné burzy se předtím konaly už v Chebu a v Sokolově.

6.4.2016
SDÍLEJ:

BURZA PRACOVNÍCH příležitostí se konala postupně ve všech okresních městech. Naposledy se setkali zaměstnavatelé se zájemci o práci v karlovarském Lidovém domě, kam přišlo 500 lidí. Foto: Foto Lenka Bílková

Lidé, kteří přišli na burzu, ať už karlovarskou nebo dvě předchozí, byli z řad uchazečů evidovaných na úřadu práce, studentů posledních ročníků středních a vysokých škol nebo dalších zájemců o práci.

„Složení vystavujících zaměstnavatelů bylo pestré. Největší zastoupení měly už tradičně výrobní firmy, které hledaly technicky zaměřené pracovníky. Další podstatnou část zaměstnavatelů tvořily podniky zabývající se ubytovacími a stravovacími službami, které mají nedostatek kuchařů, číšníků a dalších profesí spojených s jejich činností. Nechyběly samozřejmě ani nemocnice, léčebny a lázeňská zařízení, které hledají zdravotnický personál, a práci nabízely i státní organizace jako Armáda ČR, Policie ČR nebo Celní úřad," uvedla Lenka Bílková, projektová manažerka hospodářské komory.

Burzy práce jsou podle provedeného šetření mezi zaměstnavateli velmi pozitivně hodnoceny.

„Patnáct procent vystavovatelů uvádí, že se jim podařilo sehnat konkrétní zaměstnance, a téměř šedesát procent zaměstnavatelů oslovilo potenciální zaměstnance, u kterých očekávají, že je budou kontaktovat," informoval Stanislav Kříž, ředitel Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. A poznamenal, že konkrétní počty lidí, kterým se skutečně podařilo díky burzám najít práci, budou organizátoři zjišťovat až s určitým časovým odstupem podle skutečně uzavřených pracovních smluv.

Burzy práce v Karlových Varech se zúčastnila například i firma Witte Automotive, která hledá pro své závody v Nejdku a Ostrově desítky zaměstnanců na různé pracovní pozice.

„Burza v Karlových Varech byla pro nás velmi úspěšná, podařilo se nám oslovit 12 kandidátů na pozici výrobní dělník, dva technické specialisty, tři na pozici manipulační dělník a šest pracovníků do administrativy," uvedla Jana Komínková, personalistka firmy.

Součástí burzy práce byl i doprovodný program, především v podobě přednášek s odborníky. „Uchazeči se v dvacetiminutových workshopech dozvěděli, kde hledat práci, jak správně napsat životopis a komunikovat při pracovním pohovoru," dodala Bílková. Pracovní pohovor nanečisto si pak zájemci mohli i na místě vyzkoušet. Bylo možno si také nechat zhodnotit životopis personalistou nebo se poradit s vizážistou o správném oblečení na pohovor.

Autor: Vladimír Meluzín

6.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení