VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po obchvatech kolem měst už na podzim

Karlovarský kraj - Dva silniční obchvaty, celkem za téměř 828 milionů korun, vznikají v současnosti v Karlovarském kraji. Oba dva, na jihozápadní straně Chebu i kolem Hroznětína na Karlovarsku, mají být dokončeny letos na podzim. A vše prozatím nasvědčuje tomu, že stanovené termíny budou dodrženy.

6.6.2015 1
SDÍLEJ:

NA STAVBĚ obchvatu Hroznětína je už dokončena okružní křižovatka nedaleko bývalého masokombinátu.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Obchvat kolem Hroznětína je s předpokládanou částkou kolem 435,2 milionu korun dražší z obou staveb. „Do současné doby se proinvestovalo asi 65 procent z celkové hodnoty stavby. Akce pokračuje podle plánu, její dokončení pomůže celkovému zklidnění dopravy v Hroznětíně, kudy podle odhadů projede mimo jiné denně okolo 250 kamionů a nákladních vozů. Intenzita dopravy se navíc ještě zvyšuje kvůli výstavbě nové haly firmy Witte Nejdek v průmyslové zóně v Ostrově," uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

V celé trase obchvatu kolem Hroznětína jsou hotové potřebné přípravné a zemní práce včetně rozsáhlého archeologického průzkumu, výměna nevhodného podloží a vyvolané přeložky inženýrských sítí. Hotové je i násypové těleso v nové trase silnice II/221. Loni v listopadu a prosinci byly dokončeny a uvedeny do předčasného užívání nová silniční trasa a nový most ve směru od Velkého Rybníka, včetně okružní křižovatky u masokombinátu v Hroznětíně, i nový železniční most a přeložky kolejí tak, aby byl provoz na stávající silniční a železniční síti ovlivněn touto stavbou co nejméně," poznamenal Pánik.

Přeložka silnice II/221 a navazující silnice mají celkovou délku přes pět kilometrů. Součástí celého projektu je 67 samostatných objektů. Jedním z technicky nejnáročnějších objektů je stavba mostní estakády o délce kolem 140 metrů.

Kromě zklidnění dopravy v Hroznětíně má modernizace silnic v okolí hlavně posílit kapacitu na takzvané Podkrušnohorské paralele, která je zejména v zimě stále využívanější kvůli rozmachu krušnohorských lyžařských areálů. Z celkových nákladů bude 85 procent hrazeno z dotace Regionálního operačního programu Sevevrozápad. Přibližně 65,3 milionu korun zaplatí z rozpočtu Karlovarský kraj coby investor stavby.

A Karlovarský kraj je investorem i v případě jihozápadního obchvatu Chebu. Tady je už z celkové částky kolem 392,6 milionu korun proinvestováno více než 192 milionů korun. Podle Pánika se díky obchvatu vyhnou centru města denně tisíce osobních aut a stovky kamionů. Měření z roku 2010 ukázalo, že centrem Chebu projelo od 6000 do 14.000 aut denně, z toho asi desetina nákladních. „Část z nich ale jezdí městem proto, že zatím nebyla jiná cesta na hraniční přechod ve Svatém Kříži. Právě tato auta by měl odvést jihovýchodní obchvat, který se začal stavět v březnu loňského roku, a to z dotací Regionálního operačního programu Severozápad, který přispěje 333,7 milionu korun," dodal Pánik.

V současné době jsou už v předčasném užívání dva kruhové objezdy na trase, což odlehčilo dopravě ve směru na Svatý Kříž. Hotová je i hrubá stavba mostu přes železniční koridor, který je asi nejvýznamnějším stavebním objektem obchvatu. Obchvat bude 3,7 kilometru dlouhý a jsou na něm tři mostní konstrukce a dva kruhové objezdy.

Pokračovat by měla také stavba poslední části západního obchvatu Sokolova. První dvě etapy jsou už téměř dokončené.

Stály každá zhruba 150 milionů korun. Jedna začíná u sokolovského gymnázia a vede přes Jižní lom k silnici na Citice, druhá zahrnuje obchvat Svatavy a napojení na silnici ze Sokolova do Kraslic. Třetí etapa oba úseky spojí a přijde na necelých 137 milionů korun.

Autor: Vladimír Meluzín

6.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Ilustrační foto

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení