VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prosluhá firma Amati mění majoritního vlastníka, výrobce nástrojů koupila Geneva

Kraslice – Firma Amati-Denak Kraslice, světově proslulá výrobou hudebních nástrojů, mění majoritního vlastníka. Tím se stala britská společnost Geneva, která s Amati už roky spolupracovala. Svůj podíl jí prodal generální ředitel Václav HNILIČKA, který Deníku poskytl rozhovor.

22.4.2016
SDÍLEJ:

Amati-Denak Kraslice mění vlastníka.Foto: Jiří Drozdík

Kdy konkrétně došlo k prodeji vašeho podílu v Amati-Denak? Proč jste se k tomu rozhodl?
K samotnému prodeji majoritního podílu firmy Amati-Denak došlo v úterý. Kupujícím je britská firma Geneva, jejíž značka je v Británii, ale i ve světě známá pro svoji kvalitu a reputaci. Tato firma s Amati spolupracuje přes 8 let. O prodeji majoritního podílu bylo jednáno s kupujícím několik měsíců a impulz, respektive obchodní nabídka vzešla od kupujícího samotného nikoliv od současného vedení společnosti.

Jaké plány má nový vlastník a dotkne se změna nějak zaměstnanců a výroby?
Nový vlastník nás ubezpečil, že chce výrobu dále rozvíjet a navýšit současné výrobní kapacity, takže Amati bude v brzké době nabírat další zaměstnance.

Zůstane firmě proslulá značka Amati?
Určitě. České značky Amati Kraslice a V.F.Červený (Hradec Králové) nejenže zůstanou firmě, ale budou i více propagovány na světových trzích, neboť kupující si je vědom jejich hodnoty a dobré reputace ve světě. Lze tedy předpokládat i navýšení prodejů.

V jaké kondici firmu, která má nyní 210 zaměstnanců, prodáváte?
V roce 2014 se firma dostala do zisku, to samé bude nejspíš i za rok 2015, přesná čísla dle auditu budou známa v červnu.

Zůstanete i nadále po změně majoritního vlastníka ve vedení nebo nastoupí vedení nové?

Vedení zůstává stejné, dva čeští jednatelé, ale samozřejmě o strategii firmy rozhoduje nový majoritní vlastník, který současné vedení také posílí a hodlá se aktivně zapojit do řízení firmy.

Jaké byly poslední roky v Amati. Které byly ty nejobtížnější a naopak?
Zažili jsme často náročné roky, ale jsem hrdý na to, že vedení společnosti se podařilo zvolit dobrý směr, přijalo smysluplná obchodní a ekonomická rozhodnutí, která měla za následek, že firma ustála ekonomicky nestabilní a turbulentní dobu a má ve světě respekt, o čemž svědčí i tato událost. Asi nejtěžší roky byly 2006 až 2008, kdy firma musela udělat razantní restrukturalizaci, snížit počet zaměstnanců, zredukovat počet závodů a přeorientovat se na výrobu dražších kvalitních profesionálních nástrojů.
Myslím, že se to povedlo a že naše české nástroje mají ve světě vynikající zvuk. Lze očekávat, že s novým vlastníkem se tato reputace ještě zvýší a umožní nám uspokojit více zákazníků po celém světě.

Kam nyní Amati nejčastěji vyváží své produkty?
Prakticky do celého světa, do více jak 50 zemí, z toho hlavně SRN, VB, USA, a vůbec do většiny evropských zemí, ale i do Asie, Afriky a Ameriky.

Co se bude dít v následujících týdnech?
Noví vlastníci se představili širšímu vedení i zaměstnancům a nyní budou jednat s důležitými zákazníky a spolu s vedením řešit následující strategii, co je třeba udělat pro to, aby se zvýšila výroba, prodeje a ziskovost firmy. Firma Geneva působí na trhu s hudebními nástroji přes 30 let a za tu dobu si vybudovala nejen ve Velké Británii respekt a reputaci. Je to i díky nástrojům, které se vyrábí u nás v Kraslicích.

Autor: Jiří Drozdík

22.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení