VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslové zóny jsou šancí pro rozvoj kraje

Karlovarský kraj - Na první oficiální návštěvu Karlovarského kraje přijel v pondělí Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky. Stalo se tak necelých pět měsíců po jeho zvolení do čela komory. Ing. Vladimír Dlouhý, CSc., je český ekonom a politik, bývalý ministr průmyslu a obchodu v letech 1992 1997. V letech 1989 1992 byl ministrem hospodářství. Byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), v posledních volbách kandidoval na prezidenta republiky. Nyní působí v soukromé sféře a věnuje se poradenské a pedagogické činnosti.

15.10.2014 1
SDÍLEJ:

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý navštívil Karlovarský kraj.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Do Karlovarského kraje přijel Vladimír Dlouhý na setkání s místními podnikateli a aby se seznámil s problematikou tohoto regionu.

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý nepřijel do Karlovarského kraje jako ten, kdo chce rozdávat rozumy. Region navštívil s tím, že se chtěl seznámit s místními podnikateli a poslechnout si jejich názor na aktuální problémy. Svůj názor na některé věci ale Deníku sdělil.

V regionu dříve působily dvě hospodářské komory, které se před nedávnem spojily do jedné, krajské. Je to podle vás správný krok?

Plně respektuji rozhodnutí orgánů těchto komor, které považovaly za účelnější vytvořit jeden subjekt zastupující podnikatele z regionu. V čele krajské komory stojí lidé, kteří mají jasno, jakou cestou se ubírat a jak by měla komora pracovat. Jen bych podotkl, aby se vedle práce na krajské úrovni nezapomínalo, že hospodářská komora musí být takříkajíc viditelná také na úrovni okresů.

V rámci vaší návštěvy pro vás byla připravena také návštěva chebské průmyslové zóny. Jak se vám líbila a jaký máte obecně názor na průmyslové zóny?

Chebská průmyslová zóna mě velmi zaujala. Je vidět, že se do jejího rozvoje cíleně investovalo a její rozvoj nebyl ponechán náhodě. O tom svědčí její obsazenost a to, že se má dále rozvíjet. Když se podívám, jak průmyslová zóna v Chebu funguje, a srovnám to s mírou nezaměstnanosti v tomto okrese, která je nejnižší v kraji, pak možná nejde o náhodu. Právě průmyslové zóny mohou být jednou ze šancí pro rozvoj kraje, kde jde na Sokolovsku do útlumu těžba uhlí. Tomuto okresu by mohla obdobná průmyslová zóna, jako je ta chebská, možná také pomoci. Je to možnost, jak do regionu přilákat investory a ti poté mohou vytvořit pracovní místa.

Co z vašeho pohledu považujete za největší problém Karlovarského kraje? Podnikatelé si nejspíše stěžovali na špatnou dopravní infrastrukturu…

Je to tak, kromě jiného se hovořilo o problematice dostavby rychlostní silnice R6 směrem na Prahu. Určitě je dobré, že byla dokončena alespoň na území kraje, což ale samozřejmě nestačí. Ovšem spojení na Prahu, to je opravdu špatné. Je smutné, že už vláda Vladimíra Špidly přijala usnesení o tom, že bude tato silnice dokončena do roku 2012. A bohužel ani budoucnost, jak zaznělo i od místních podnikatelů a představitelů kraje, není zrovna dobrá. Sice se něco staví, ovšem řada úseků není vůbec připravena. Karlovarský kraj má nevýhodu, že ani železniční spojení na Prahu není ideální.

Má Karlovarský kraj nějaký rozvojový potenciál?

Určitě je to kromě jiného kombinace lázeňství a cestovního ruchu. V této oblasti je to podnikatelsky velmi zajímavá destinace.

Autor: Vladimír Meluzín

15.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zrevitalizovat odpočinkové a v tuto chvíli zanedbané místo v Podhradu chce Nadační fond Historický Cheb.

Zrevitalizují ošklivé zákoutí

ANNABELL SUCHÁČKOVÁ si poprvé prohlédla svět ve středu 20. září v 9.04 hodin. Při narození vážila 3 200 gramů. Doma v Hranicích se z malé Annabellky těší sestřička Sabina spolu s maminkou Ivetou a tatínkem Miroslavem.
7

FOTO: Miminka chebského deníku

AKTUALIZOVÁNO

Smrtelná nehoda uzavřela silnici u Aše

Aš - Smrtelná nehoda se udála v pátek večer na silnici č. I/64 u obce Aš směrem na hraniční přechod Selb. Vozovka byla v ten čas uzavřena. Okolnosti nehody i nadále šetří chebští policisté.

Přikládáte si pod kotel? Bez návštěvy kominíka a revize můžete mít problém

Karlovarský kraj - Do domů už proniká chlad a z komínů vychází dým. Letošní topná sezona začala nejen pro teplárny. Pod kotle začali přikládat i majitelé domků. Jenomže ne všichni si uvědomují, že než pod kotlem zatopí, musí mít řádně vyčištěný komín a chybět nesmí ani revize.

Oběti holocaustu nejsou zapomenuty, připomínkou jsou kameny zmizelých

Chodov, Karlovy Vary – Františku, Alici a Věru Bergmannovy připomínají další tři kameny zmizelých, stolpersteine, které přibyly v Chodově před služebnou policie ve Staroměstské ulici v neděli v podvečer.

FOTO: Zleva doprava, šancí milion a gólů moře

Karlovy Vary – Energie ukázala svoji sílu. Tým z Benátkek nad Jizerou borci v zeleném deklasovali jasně 8:1.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení