Z celkového počtu lidí v evidenci úřadů práce v kraji bylo 14.156 dosažitelných uchazečů, kteří mohou ihned nastoupit do práce. Na růstu nezaměstnanosti koncem roku se každoročně podílí ukončení sezonních prací a zaměstnání na dobu určitou. Celkově ale podle údajů úřadu práce byl prosincový absolutní počet uchazečů o zaměstnání v loňském roce nejnižší od konce roku 2008.

Nezaměstnanost rostla ve všech okresech Karlovarského kraje. Na Chebsku stoupla z 5,1 procenta na 5,5 procenta. Bez práce je tam 3555 lidí.

Na Karlovarsku se podíl nezaměstnaných zvýšil o 0,2 procenta na sedm procent. V evidenci úřadu práce je tam 5796 lidí. Nejhorší situace je dlouhodobě na Sokolovsku, kde v prosinci dosáhl podíl nezaměstnaných 8,7 procenta, o 0,2 více než v listopadu. Na zaměstnání čeká na Sokolovsku 5545 lidí.

Nabídka volných pracovních míst zůstala v prosinci téměř stejná jako v listopadu. Firmy jich nabízely 3277 (o jedno méně než v listopadu).

Největší výběr volných míst mají nezaměstnaní na Chebsku, kde jich je 1393. Na Karlovarsku je 1361 volných pracovních míst. Výrazně horší je situace na Sokolovsku, kde se nabízí jen 523 míst.

Na Sokolovsku tak na jedno volné místo připadá 10,6 uchazeče, což je sedmý nejvyšší podíl v Česku. Na Karlovarsku je to 4,3 uchazeče na jedno místo a na Chebsku dokonce 2,6 uchazeče.

Sousední kraje jsou na tom s nezaměstnaností odlišně. Zatímco Plzeňský kraj měl v prosinci nezaměstnanost jen 4,6 procenta, tedy druhý nejnižší podíl po Praze, v Ústeckém kraji dosáhla 8,9 %, což je nejvyšší podíl nezaměstnaných ze všech krajů.