VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vodohospodářské sdružení investuje 400 milionů korun

Karlovarský kraj - Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech má rozdělané nebo připravené investice v členských obcích za asi 400 milionů Kč. „Velká část z nich je na Karlovarsku, a to jak přímo v Karlových Varech, tak i malých obcích," sdělila mluvčí Vodáren a kanalizací Karlovy Vary Věra Štafflová. Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech sdružuje obce na Karlovarsku, Tachovsku, Sokolovsku, Chomutovsku a také na Rakovnicku.

8.1.2015
SDÍLEJ:

Výstavba kanalizace v Božičanech.Foto: Foto VaK K. Vary

„Přestože na našem území platí dlouhodobě jedna z nejnižších cen vodného a stočného, která se ani v roce 2015 nezvýší, daří se nám soustředit dostatek prostředků na nezbytné projekty do obnovy i rozvoje vodohospodářské infrastruktury bez zatěžování obecních rozpočtů," uvedl předseda sdružení obcí Josef Hora.

V roce 2014 se s pomocí dotace Ministerstva zemědělství dobudoval kanalizační systém v Božičanech. Začala také výstavba kanalizace v Děpoltovicích, která by měla být hotová letos. Oba systémy budou napojeny na čistírnu odpadních vod v Nové Roli, která bude do té doby modernizována a rozšířena.

Kanalizace se staví i v Mírové s napojením na čistírnu v Chodově. Chyše má od roku 2014 novou čistírnu odpadních vod a letos zde bude dostavěna i kanalizace. V letošním roce se zahájí obdobný projekt v Abertamech, kde má být dobudována kanalizace s přečerpáním odpadních vod na čistírnu v Perninku. Kanalizace s novou čistírnou se má stavět i ve Vrbici a Nových Hamrech.

V roce 2014 pokračovaly v Karlových Varech dva významné investiční projekty, jejichž dokončení se plánuje letos. První projekt se týká nejvýznamnějšího vodárenského objektu sdružení úpravny vody Březová, ze které má pitnou vodou třetina obyvatel Karlovarského kraje. Předpokládané náklady na rekonstrukci úpravny Březová dosáhnou asi 60 milionů Kč.

Druhý projekt se týká karlovarské čistírny odpadních vod. Už loni začala příprava projektu na instalaci technologie nízkoteplotní sušárny kalů. Celkové náklady na instalaci nové sušárny včetně stavebních, technologických a dalších úprav dosáhnou zhruba 40 milionů korun.

Kromě toho se v Karlových Varech budou rekonstruovat vodovodní a kanalizační sítě za asi 40 milionů Kč v souvislosti s plánovanými opravami povrchů komunikací.

Autor: Redakce, ČTK

8.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Ilustrační foto.

Policisté zachránili život mladé dívce

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení