VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájemců o práci je v kraji více

Karlovarský kraj - Pokles nezaměstnanosti, který je spojený především s jarním a letním obdobím a sezónními pracemi, se na podzim zastavil. V Karlovarském kraji tak koncem října opět začalo přibývat lidí, kteří hledají zaměstnání.

17.11.2015
SDÍLEJ:

Zaměstnanosti v kraji bude věnována i mimořádná konference.Foto: Ilustrační foto

Takzvaných dosažitelných uchazečů, kteří mohou ihned nastoupit do práce, bylo v kraji na konci října 13.549, o 114 více než na konci září. Je to poprvé od ledna letošního roku, co nezaměstnanost v Karlovarském kraji vzrostla.

Na Sokolovsku je podíl nezaměstnaných v kraji dlouhodobě nejvyšší, oproti září vzrostl o 0,2 procenta na 8,5 procenta. Dosažitelných uchazečů bylo v říjnu v Sokolově 5182. Na jedno volné pracovní místo tam připadá 11,1 uchazeče, což je mezi okresy čtvrtá nejvyšší hodnota v republice. Okres Sokolov také zaznamenal největší nárůst podílu nezaměstnaných osob, o 1,5 procenta.

Tradičně nejnižší nezaměstnanost v Karlovarském kraji je na Chebsku. Nezaměstnanost tam zůstala stejně jako v září 5,0 procent, počet uchazečů o zaměstnání mírně poklesl. V říjnu bylo bez práce 3244 lidí, z toho 3064 dosažitelných uchazečů. Na jedno volné pracovní místo na Chebsku připadá 2,2 uchazeče.

Ačkoliv na Karlovarsku podíl nezaměstnaných o 0,1 procenta vzrostl na 6,8 procenta, počet uchazečů o zaměstnání se snížil. Zatímco v říjnu bylo na Karlovarsku bez práce 5656 lidí, v září to bylo o devět lidí více. Dosažitelných uchazečů bylo v Karlových Varech v říjnu 5303, na jedno pracovní místo připadlo 4,3 uchazeče.

Oproti minulému měsíci v Karlovarském kraji ubylo pracovních míst, volných pozic bylo celkem 3285. Z toho na Sokolovsku bylo 491 volných pracovních míst, na Karlovarsku 1318 a na Chebsku 1476 míst.

Celorepublikově nejnižší nezaměstnanost hlásí okresy Praha-východ (2,6 procenta), Rychnov nad Kněžnou (2,8 procenta), Prachatice (3,1 procenta) a Benešov (3,4 procenta).

Nejvyšší nezaměstnanost byla naopak v okresech Most (11,3 procenta), Karviná (11 procent), Ústí nad Labem (10,6 procenta), Bruntál (10,4 procenta) a Ostrava město (10,1 procenta). Celorepublikový podíl nezaměstnanosti byl podle úřadu práce v říjnu 5,9 procenta, oproti říjnu 2014 klesl počet nezaměstnaných o 89 206 lidí.

Zaměstnanost aneb bez podpory firem a škol to prostě nepůjde

Karlovarský kraj Jak podporuje Karlovarský kraj zaměstnavatele a školy a co nového se chystá?

Na jedné straně vysoký počet nezaměstnaných, na straně druhé firmy marně hledající kvalifikované pracovníky do svých provozů. Rébus, který se v současnosti snaží vyřešit nejen veřejná správa a zaměstnavatelé, ale i školy a další vzdělávací instituce a v neposlední řadě také rodiče, kteří se snaží pro své děti zajistit takové vzdělání, aby si v budoucnu mohly najít perspektivní práci. Které profese jsou tedy perspektivní a budou perspektivní i za 5 let? Co očekávají zaměstnavatelé od uchazečů o práci? Jaké budou nové možnosti pro zvýšení kvalifikace a pracovních dovedností? Pomohou průmyslové zóny snížit nezaměstnanost v našem kraji?

Podobné otázky zaznívají na řadě jednání se zástupci vzdělávacích organizací stejně tak jako s podnikateli. Správně odpovědět není jednoduché a jediné řešení ani neexistuje. Chcete-li se s námi pokusit hledat odpovědi na tyto otázky, zveme vás na konferenci „Zaměstnanost 2015" do Krajské knihovny v Karlových Varech, kde se 19. listopadu 2015 uskuteční setkání zástupců veřejné správy, škol a firem.

Akce je pořádána pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla. Celý den se zde budou prezentovat úspěšné aktivity a projekty a určitě budeme diskutovat o tom, co je možné zlepšit a jakým způsobem. Podrobný program najdete na internetových stránkách Karlovarského kraje a Karlovarské agentury rozvoje podnikání, p. o. (www.karp-kv.cz, sekce Aktuality).

Autor: Redakce, ČTK

17.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení