VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další tři projekty získaly dotaci

Karlovarský kraj - Náměstek Petr Navrátil: Například projekt „Novostavba přeshraniční mateřské školy ´Sluneční svit Sonnenschein´ v Klingenthalu" se bude realizovat v Karlovarském kraji

11.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Červinka

Celkem patnáct společných projektů českých a německých partnerů získá příspěvek Evropské unie ve výši 9,7 milionu eur. „Jedná se o tři projekty z Karlovarského, sedm projektů z Ústeckého a pět projektů z Libereckého kraje. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013 na svém zasedání v Perštejně," uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

V první prioritní ose, která je zaměřena na „rozvoj rámcových společenských podmínek v dotačním území", bylo schváleno sedm záměrů. Přičemž se jeden z nich, projekt „Novostavba přeshraniční mateřské školy Sluneční svit Sonnenschein v Klingenthalu", bude realizovat v Karlovarském kraji.

„Jde o spolupráci Kraslic a Klingenthalu, kdy se v Klingenthalu postaví nová mateřská škola pro 93 dětí, z nichž je 10 míst určeno pro děti z České republiky. Klingenthal také v rámci projektu zaměstná českou vychovatelku, jejímž úkolem bude pomoci dětem při prvním kontaktu s novým prostředím a zabývat se bude i jazykovou výchovou dětí a pedagogů," uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). Druhým projektem zařazeným do první prioritní osy je „Historická topografie kulturního dědictví česko saského pomezí". Projekt se územně dotýká Karlovarského a Ústeckého kraje. Záměr umožní vytvoření informačního portálu o památkách průmyslového dědictví v příhraničí českosaského regionu. Český partner získal dotaci z ERDF ve výši 102 tis. eur.

Ve druhé prioritní ose, zaměřené na „rozvoj cestovního ruchu", byl schválen projekt „Karlova stezka". „V rámci projektu dojde na české straně k vybudování dvoukilometrového úseku cyklostezky mezi obcemi Pernink a Abertamy. Dále se zrekonstruuje 290 metrů dlouhý úsek místní komunikace na cyklotrase č. 2000 v obci Nové Hamry. Tímto úsekem povede i nově vytvořená naučná stezka, která bude 12 km dlouhá a pokračovat bude z Nových Hamrů přes zaniklou obec Jelení až ke státní hranici se SRN, souběžně s právě projektovanou cyklostezkou Aue Karlovy Vary," vysvětlil náměstek Navrátil.

Naučná stezka bude osazena 16 tabulemi s informacemi o fauně, flóře a historii společného území. Všechny tyto projektové aktivity na české straně společně s úpravami na saské straně přispějí k vytvoření přeshraniční regionální cyklostezky s hlavní trasou z Aue do Karlových Varů (Aue-Eibenstock Jelení Nové Hamry Nejdek KV) dlouhou 60 km (ČR 35 km + Sasko 25 km). Pro české partnery projektu byla schválena dotace 353 tisíc eur z ERDF.

V rámci programu Cíl 3 / Ziel 3 Česká republika Svobodný stát Sasko jsou pro české dotační území Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje vyhrazeny prostředky EU ve výši 67 milionů eur na období 2007 až 2013. Od vzniku Programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3 ČR Sasko bylo k realizaci schváleno 178 projektů. Nejbližší lhůta pro doručení žádostí byla 3. července 2012. Ovšem tato lhůta je pouze orientační, žádosti se mohou odevzdávat průběžně.

Autor: Ivana Kalinová

11.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Ilustrační foto

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení