VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj naděloval ceny za ekologii

Karlovarský kraj - Každý rok před Vánoci oceňuje Karlovarský kraj ve spolupráci se společnostmi EKO-KOM a Asekol nejlepší ekology a třídiče a ani letošek není výjimkou. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo včera v Krajské knihovně Karlovy Vary a ocenění se týkalo výtvarné soutěže Hrajeme si s odpady a Recyklohraní, tedy sběru vyřazených elektrospotřebičů.

13.12.2016
SDÍLEJ:

Josef s Marií z odpadků, jako by si z oka vypadli, nemyslíte? Fantazii se při soutěži meze nekladly, naopak.Foto: Zdeněk Hnízdil

„V letošním roce školní zařízení, kolektivy i jednotlivci soutěžili ve čtyřech kategoriích, které byly tematicky zaměřené na Vánoce. K naší lítosti se pak nepodařilo naplnit 4. kategorii, do které spadaly střední a základní umělecké školy," uvedl k výtvarné soutěži krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a energetiku Karel Jakobec s tím, že akce Hrajeme si s odpady je součástí společného projektu kraje a společnosti EKO-KOM, jež se zabývá podporou třídění odpadu.

„Všichni ocenění dostali dárky, které si mohli v rámci této výtvarné soutěže přát. Dle možností jsme jim tato přání vyplnili. Věřím, že z dárků budou mít radost a užijí si je," dodal radní.

K dětem tak zamířily poukázky do prodejen elektra a sportu a především hračky. Dále byly oceněny všechny školy, které se zúčastnily soutěže, malými dárky jako poděkováním za účast. Druhá půlka vyhlašování pak byla spojena s akcí Recyklohraní. Akce vznikla v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu na základních a středních školách v republice. Projekt je specializován na zpětný odběr a recyklaci drobného elektroodpadu.

„Vyhodnocení této soutěže proběhlo v období roku 2015/ 2016 a musíme uznat, že tento dlouhodobý projekt má mezi žáky oblibu a je v něm zapojeno 3 463 škol z celé republiky. Z Karlovarského kraje se jich zúčastnilo 97," dodal k Recyklohraní regionální manažer projektu Jaroslav Labík.


Vítězové Hrajeme si s odpady:

Kategorie A (MŠ, děti do 6 let) Vánoční stromeček

3. MŠ Sokolov, K. H. Borovského 1527

2. Základní a praktická škola Aš, Studentská 13

1. MŠ Rotava. Sídliště 674

Kategorie B (ZŠ 1. 4. třída) Vánoční výzdoba

3. ZŠ Ostrov, Krušnohorská 304

2. ZŠ Májová, Májová 997, Ostrov

1. ZŠ Sokolov, Rokycanova 258

Kategorie C (ZŠ 5. 9. třída) Betlém

3. ZŠ J. A. Komenského, Chodov, Smetanova 738

2. Základní a praktická škola Aš, Studentská 13

1. ZŠ Sokolov, Rokycanova 258

Kategorie D (SŠ a ZUŠ) Andělíček strážníček

Nepřihlášen žádný výrobek


Vítězové Recyklohraní

3. ZŠ a MŠ Tři Sekery

vytřídila 4,6 kg elektroodpadu na žáka

2. ZŠ Karlovy Vary, Poštovní 19

vytřídila 5,4 kg elektroodpadu na žáka

1. ZŠ a MŠ Drmoul vytřídila 8,0 kg elektroodpadu na žáka

Autor: Zdeněk Hnízdil

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení