VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potravinová banka má podporu měst napříč krajem

Sokolov - Do sbírky se zapojili i klienti, kteří potravinovou pomoc sami využívají.

27.2.2016
SDÍLEJ:

Ředitel potravinové banky Milan Hloušek (vpravo) vydává ze skladu potraviny Liboru Račkovi, vedoucímu Pečovatelské služby v Kynšperku nad OhříFoto: Foto: PB KK

Úctyhodných 70 tisíc korun prozatím poskytlo potravinové bance pět měst napříč celým krajem. Na provoz i vybavení neziskové organizaci přispěla města Cheb, Ostrov, Aš, Chodov a Kraslice. Potravinová banka tak může modernizovat svůj sokolovský centrální sklad.
„Za peníze jsme nakoupili regály do skladu, můstkovou váhu, vozíky, mrazák a další potřebné vybavení," vyjmenoval Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje, z.s.

„Všem městům bychom velice rádi poděkovali. Díky poskytnutým penězům totiž můžeme realizovat projekt, jehož posláním je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami," zdůraznil Hloušek. Cílem potravinové banky je získávat zdarma přebytky produkce zemědělského i potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny.

K dalším aktivitám patří například shromažďování potravin při veřejných sbírkách v obchodních řetězcích a školách a koordinace těchto akcí. Tyto potraviny jsou pak dále bezplatně distribuovány jiným sdružením bojujícím proti hladu. Jedná se o neziskové či charitativní organizace provozující například azylové domy, noclehárny nebo domovy pokojného stáří.

Při Národní potravinové sbírce, která se konala minulý rok na podzim, se podařilo v našem kraji nashromáždit 8,7 tuny jídla.
Loňský ročník Národní potravinové sbírky se tak ukázal být bezmála třikrát úspěšnější než předchozí ročník. V roce 2014 lidé v Karlovarském kraji darovali celkem 3 tuny potravin do potravinové banky. 

Rekordní výsledek v roce 2015 byl dán nárůstem zájmu ze strany veřejnosti i podstatně lepšími výsledky v jednotlivých hypermarketech. „Výtěžek krajské sbírky putoval do centrálního skladu, načež jsme zahájili distribuci našim odběratelům. Nejvíce potravin jsme vydali v období Vánoc, kdy jsme zásobovali domy na půl cesty, nízkoprahová centra či domovy pro matky s dětmi v tísni," uvedl ředitel.

Do sbírky se zapojili i klienti, kteří potravinovou pomoc sami využívají. „Je velice dobře, že potravinová banka existuje. Pomáhá totiž lidem, co jsou v nouzi a když nemají peníze na jídlo, mohou dostat masové konzervy, paštiky, guláš, polévku," řekl pan Jan, klient azylového domu.
Kromě toho je sklad zásobený i dalším trvanlivým zbožím. Jedná se zejména o mléko, dětskou výživou, ovocné kompoty, cereálie, těstoviny, luštěniny, čaje atd. Potravinová banka by dále uvítala spolupráci s dodavatelem, který by nám mohl darovat drogistické zboží, jako jsou dětské pleny, vložky, toaletní papír, mýdla, pasty, kartáčky na zuby, pasty.

Potravinovou banku Karlovarského kraje založily v loňském roce dobročinné organizace s působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi, o.p.s.

Finanční dary od měst v Karlovarském kraji:
• Cheb – 25 tisíc Kč
• Chodov – 15 tisíc Kč
• Ostrov – 10 tisíc Kč
• Kraslice – 10 tisíc Kč
• Aš – 10 tisíc Kč

Autor: Roman Cichocki

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Aš – Základní škola v ašské Kamenné ulici bude mít od začátku nového školního roku nový výtah a plynovou kotelnu. Obě investiční akce za přibližně 3,5 milionu korun v těchto dnech vrcholí a do konce prázdnin by mělo být hotovo.

Peníze navíc ještě města a obce nemají, ale už vědí, jak je použít

Karlovarský kraj - Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta. A obce i města v celém kraji už mají jasnou představu, co s penězi, které dostanou, budou dělat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení