VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rychlá a levná, to má být v kraji nová mobilní služba Petrklíč

Karlovarský kraj – Petrklíč. To je název nové mobilní služby v Karlovarském kraji, která má propojit pečovatelskou službu seniorům, osobní asistenci hendikepovaným a služby pro rodinu a domácnost. Vyznačovat se přitom má cenově dostupnou péčí a rychlým přístupem ke klientům. Tato domácí péče nese název 3S. Sídlo má v Sokolově.

1.9.2016
SDÍLEJ:

MOBILNÍ SLUŽBA PETRKLÍČ začíná fungovat v Karlovarském kraji. Zahrnuje pomoc například při sebeobsluze, hygieně, podání jídla či úklidu seniorům či handicapovaným.Foto: repro Deník

„Mobilní služba zahrnuje především pomoc při sebeobsluze, hygieně, úklidu, podání jídla či doprovodu," přiblížil Tomáš Kábrt z kontaktního místa Petrklíč v Sokolově. Jak doplnil předseda centra Samuel Vaněk, 3S je podle jeho slov unikátní typ pečovatelské služby, která probíhá v domácím prostředí klienta. „Seniorům, tělesně i duševně znevýhodněným lidem a jejich rodinám se tak pod dohledem ministerského expertního týmu dostává soucitné, kvalifikované a přitom levné služby," uvedl.

„3S je zkratka pojmů symetrála, synergie a systém, které jsou dnes klíčovými předpoklady udržitelnosti kvalitních sociálních služeb v situaci, kdy česká populace stárne," vysvětluje Vaněk. S jedním operativně spolupracujícím a mobilním personálem pro všechny služby, efektivní elektronickou administrativou a kdykoli dostupnou kontrolou prostřednictvím internetu jde podle něho o domácí péči budoucnosti. V té plánuje Petrklíč i organizační propojení s rozvíjejícím se občanským dobrovolnictvím na pomoc potřebným. Kvalita péče je na nové úrovni procesů AEDL převzaté ze současné sociální praxe v Německu.

Jak vlastně pečovatelská služba 3S funguje? Zájemce o službu se obrátí na nejbližší kontaktní místo Petrklíče, které je pro Karlovarský kraj v Sokolově na adrese Kraslická 494/14, a domluví si osobní schůzku. To platí i pro zájemce o pečovatelskou práci. Následují vstupní rozhovor, návrh smlouvy a po jejím podpisu samotné poskytování péče. Průměrná hodinová cena služby, která zahrnuje především pomoc právě při sebeobsluze, hygieně, úklidu, podání jídla či doprovodu, činí sto korun a je stejná i v noci, o víkendech a svátcích kdekoli v regionu. „V zájmu uživatelů jsou úkony účtovány po 5 minutách," doplnil Kábrt.

Autor: Jiří Drozdík

1.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení