VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

včera 12:50

Kluziště už z náměstí mizí

Cheb - OTÁZKA PRO: Simonu Liptákovou, mluvčí města Chebu

včera 12:47

Co teď potřebuje město? Popeláře!

Cheb - Shánění popelářů pro svoz odpadu a nákup nových aut. To je hlavní cíl, na kterém v současnosti pracuje město Cheb. Od dubna letošního roku totiž odpad ve městě bude svážet městská společnost Chetes. V tuto chvíli má město vybraného dodavatele svozových aut a už zbývá jen sehnat pracovníky, kteří budou svoz odpadu zajišťovat.

23.2.2017

Asfalt v centru Chebu mají nahradit kostky

Cheb - Historické centrum Chebu nejspíš čeká několik změn. Asfalt mají postupně nahradit dlažební kostky, zvažuje se také snížení rychlosti pro vozidla a Kamennou ulicí by se mohlo jezdit oběma směry. Proti dvěma návrhům už se ale postavili někteří obyvatelé, kteří svůj nesouhlas stvrdili peticí.

23.2.2017

Kde bude stát busta skladatele Petra Hapky?

Mariánské Lázně - Umístění busty Petra Hapky, která bude v květnu odhalena v Mariánských Lázních, se nelíbí některým zastupitelům.

22.2.2017

Bezdomovci o pomoc nestojí

Cheb - Kolik je v Chebu lidí bez domova? Kde nejčastěji pobývají? A co by jim pomohlo? Na tyto a další otázky odpovídají výsledky mapování, které proběhlo na území Chebu. A výsledky jsou opravdu zajímavé.

22.2.2017

Výcvik strážníků se změní

Cheb - Letos dojde ke změně koncepce ve výcviku strážníků Městské policie v Chebu. Důvodem je, že práce strážníka vyžaduje být připraven na mnoho různých situací.

21.2.2017

V nemocnici vyroste nový pavilon, vzniknou i místa na parkování

Cheb - Co nevidět najedou do areálu chebské nemocnice pracovní stroje, které neodjedou minimálně do poloviny roku 2019. V areálu vyroste nový pavilon A1, staré „áčko" bude srovnané se zemí a dosud neopravená část největšího pavilonu B projde rekonstrukcí. Navíc dojde ke zvýšení počtu parkovacích míst.

21.2.2017

Chebská falc je kulturní památka

Cheb - Po mnoha letech a mnoha pokusech se to konečně povedlo! Chebská falc byla prohlášena národní kulturní památkou. Vláda návrh Ministerstva kultury schválila v pondělí. Město Cheb, které románskou falc z roku 1180 vlastní, tak bude mít větší šance získat na její opravu dotační prostředky.

20.2.2017

První republiku si idealizujeme. I její politika byla složitá a nekorektní

Karlovarský kraj - Je mu teprve šestadvacet, ale už několik let úspěšně plní přednáškové sály. Lidé jej mohli slyšet třeba v chebské knihovně a v té krajské v Karlových Varech. Řeč je o Jakubu Formánkovi z Chebu, kterému se stala historie koníčkem i prací. Na ašské základní škole ji totiž vyučuje.

20.2.2017

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Aš - Co musí lidé udělat, pokud někoho chtějí nominovat na Osobnost města Aše? Kolik času jim na to ještě zbývá? A v jakých oblastech bude ocenění uděleno?

20.2.2017

Na statku ožila starodávná řemesla

Nová Ves - Jedinečný zážitek se naskytl těm, kteří o víkendu dorazili do Nové Vsi na Chebsku. 

20.2.2017

Hosté se vracejí. Lázně jsou z nejhoršího venku

Karlovy Vary - Po třech hubených letech, kdy Karlovy Vary zápasily o každého návštěvníka, nastává doba o mnoho příznivější. Počet klientů se v posledním čtvrtletí loňského roku výrazně zvýšil, a to o 34 procent.

20.2.2017

Ignorant naboural invalidovi auto a klidně z místa nehody ujel pryč

Cheb - S neskutečnou lhostejností a bezohledností se už podruhé setkal třiatřicetiletý invalidní důchodce Vojtěch Rybák z Chebu.

19.2.2017

Změny v přijímačkách na střední školy se dotknou zdravotnických oborů

Karlovarský kraj - V kritériích pro přijímací řízení na střední školy pro školní rok 2017 až 2018, stanovených Radou Karlovarského kraje, dochází ke změnám. A dotknou se především zdravotnických oborů.

19.2.2017

V karlovarské porodnici se rodí více dětí

Cheb, Karlovarský kraj - Dětí se v karlovarské nemocnici rodí stále více. To je ta dobrá zpráva. Ta horší je, že přibývá novorozenců s nízkou porodní váhou a vývojovými vadami. Tento trend bedlivě sledují lékaři na gynekologicko porodním oddělení karlovarské nemocnice, kde lékaři rodičkám a narozeným dětem zajišťují jednu z nejkvalitnější péčí v kraji.

19.2.2017

Kvůli dětem vyhrožoval expartner ženě nožem, nebylo to poprvé

Karlovarský kraj - „Děti ti přivedu do práce a přijdu i s nožem!" S takovou výhružkou vyrukoval na bývalou ženu šestatřicetiletý muž. Ta ze strachu o svůj život přivolala policii. Expartner byl už totiž v minulosti za nebezpečné vyhrožování odsouzen.

18.2.2017

O lázně má zájem Nový Zéland

Karlovarský kraj - Uzavřené smlouvy s partnerskými městy zaručují karlovarským politikům, žákům škol či kulturním klubům a spolkům možnost cestovat do Spojených států, Japonska, Německa, Švédska či Izraele. A na řadu možná přijde i Nový Zéland.

18.2.2017

Práci ve Svobodě nabízela třicítka zaměstnavatelů

Cheb - Už potřetí se v chebském Kulturním centru Svoboda odehrál veletrh pracovních příležitostí. U 28 vystavovatelů se v průběhu celého dne vystřídala asi pětistovka zájemců, a to z řad široké veřejnosti, uchazečů evidovaných na úřadu práce i studentů posledních ročníků středních škol. Další veletrhy se v březnu odehrají také v Sokolově a Karlových Varech.

17.2.2017

Neváhejte a jeďte do hor

Karlovarský kraj - Pokud si chcete pořádně zalyžovat, tak neváhejte a využijte k tomu nadcházející víkend. Příští týden totiž hrozí meteorologové oblevou, která má zasáhnout i hory.

17.2.2017

Krize v nemocnici není zažehnána

Karlovarský kraj - Příští týden by měli krajští zastupitelé schválit navýšení rozpočtu pro krajskou nemocnici o 10 milionů. Suma má jít na platy sester a asistentů. Ti však tento krok nevidí jako dostatečné řešení kritické situace.

16.2.2017

Zásilka nemůže být doručená kvůli neexistující adrese? Sms je falešná

Karlovarský kraj - „Vazeny kliente, Vase DHL zasilka nemuze byt dorucena z duvodu neexistujici adresy. Pro zmenu adresy vyuzijte nasi aplikaci: http://dhl…" Sms s tímto obsahem přišla na telefon řady obyvatel Karlovarského kraje. Rozesílají ji ale podvodníci, kteří mají jediný cíl připravit lidi o peníze.

16.2.2017

Na houby s lopatkou a svařákem

Karlovarský kraj - Přestože většina houbařů se na start letošní sezony teprve těší, zkušení mykologové si mohou vychutnat chutné houbové pokrmy i v zimě.

15.2.2017

Nejdřív auto ukradl, pak s ním boural

Chebsko - Žádný Fittipaldi asi nebude šestadvacetiletý muž z Chebu. S ukradeným autem boural a způsobil škodu téměř 300 tisíc korun.

15.2.2017

Statečný muž zachránil chlapce z ledové řeky Ohře

Cheb - Obrovské tragédii zabránil Milan Kolouch z Chebu. Pod dvouletým Patrikem se propadl led a on spadl do ledové Ohře. Jeho zachránce ocenilo i vedení města.

14.2.2017

Kvůli ptačí chřipce musí dbát chovatelé drůbeže na prevenci víc než kdy dřív

Karlovarský kraj - Ptačí chřipka udeřila také v Karlovarském kraji. Pracovníci veterinární správy proto apelují na chovatele, aby zvlášť nyní nezapomínali na prevenci. Virus ptačí chřipky byl potvrzen u volně žijících ptáků ve třech lokalitách Karlovarského kraje.

14.2.2017

Sousoší na pokraji zkázy zachránila restaurace

Mariánské Lázně - Léta se ukrývalo a postupně ho ohlodával zub času. Řeč je o historicky významném sousoší v Mariánských Lázních.

14.2.2017

V knihovně se bude mluvit o sebevědomí a sebedůvěře

Cheb - Na sebevědomí dětí se zaměří Zdeněk Okleštěk v přednášce, která se dnes uskuteční v chebské městské knihovně.

13.2.2017

Technika ulehčí nevidomým život

Cheb - Nevidomí a slabozrací mají v současnosti k dispozici spoustu pomůcek, které jim usnadňují život. Speciální lupy, hlasové čtečky, počítače, rozlišovače barev a mnoho dalších přístrojů.

10.2.2017

Lidem se uleví. Získají chodník

Cheb - Celkem osm milionů korun bude stát v Chebu výstavba části nové cyklostezky a chodníku v části města Dolní Dvory. Léta totiž zdejším obyvatelům vadí, že tu vlastně nevede do města žádný chodník, a lidé tak musí jít po kraji frekventované silnice, která ústí na dálnici D6 do Karlových Varů.

10.2.2017

Pod sopku se letos zavrtá malý bagr

Cheb - Prohlédnout si zblízka utuhlé magma z hlubin země a dotknout se ho holou rukou. Na takovém projektu pracuje Geofyzikální ústav Akademie věd již několik měsíců na Komorní hůrce u Chebu. Seismologové totiž chtějí odkrýt několik metrů bývalých chodeb pod tímto vyhaslým vulkánem. Ačkoliv se stavební stroje k sopce vrátí až na jaře, vyřizují odborníci v těchto dnech všechna potřebná povolení. Letošní novinkou, která geologům a seismologům výrazně stavební úkony usnadní, bude malý bagr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies