VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

dnes 10:09

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

včera 11:47

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Aš – Základní škola v ašské Kamenné ulici bude mít od začátku nového školního roku nový výtah a plynovou kotelnu. Obě investiční akce za přibližně 3,5 milionu korun v těchto dnech vrcholí a do konce prázdnin by mělo být hotovo.

včera 08:41

Pivaři jásají, zlatavý mok poteče na slavnosti proudem

Aš - Příznivci zlatavého moku jásají. Na vrchu Háj poteče v sobotu pivo proudem. Uskuteční se zde totiž Česko-bavorské slavnosti piva. A bude se opravdu na co těšit.

17.8.2017

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Aš – O dotaci na rekonstrukci objektu bývalého Ašského kulturního střediska v Karlově ulici a jeho přeměnu na komunitní centrum chce požádat město Aš.

17.8.2017

Do oprav komunikací má jít jednou tolik

Cheb – Letos by se v Chebu mohlo opravit víc komunikací, než bylo původně v plánu. Díky nové technologii stojí některé opravy třetinu a město chce navýšit tuto položku v rozpočtu.

17.8.2017

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

16.8.2017

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

15.8.2017

Medvědí pramen zve na pěknou procházku

Mariánské Lázně - Město Mariánské Lázně je známé svými prameny, ale klasický turista míří hlavně k těm, co jsou v okolí kolonády. Což je na škodu, protože i v okolí města je spousta krásných míst a pramenů.

15.8.2017

Zavzpomínají na časy strávené ve školních lavicích

Mariánské Lázně - Do školních lavic se vrátí pamětníci v Mariánských Lázních. Návštěvníci Městského muzea Mariánské Lázně se mohou totiž těšit na výstavu Hurá do školy.

15.8.2017

Velká historická bitva bude tentokrát v centru města

Cheb - Necelé dva týdny zbývají do dalšího ročníku Valdštejnských slavností. Toto chebské bienále letos přinese několik novinek. Jednou z nich je, že se vojenská bitva odehraje přímo na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

14.8.2017

OBRAZEM: Pomezí potěšila kapela Quo vadis

Pomezí nad Ohří - Kapela Quo vadis zahrála o víkendu všem obyvatelům obce Pomezí nad Ohří. Lidé si zatančili přímo u kostela sv. Jakuba Většího a mimo to se mohli také občerstvit. Kapela odehrála několik největších hitů.

14.8.2017

FOTOGALERIE: V lázních vařili literární marmeládu

Mariánské Lázně - Literární marmeláda se opět po roce konala u Lesního pramene v Mariánských Lázních. Setkali se zde milovníci poezie.

14.8.2017

FOTO: Bylinky ochrání před nemocí

Vysoká - Přinést lidem zdraví a ochránit je před neduhy přírodních živlů. Takové je poselství požehnaných bylin, které si mohli zdarma odnést lidé z obce Vysoká na Chebsku.

13.8.2017

Česko-bavorské slavnosti piva se v Aši odehrají již příští týden

Aš - Česko-bavorské slavnosti piva se blíží. Akce se odehraje v sobotu 19. srpna na ašském vrchu Háj.

13.8.2017

Kompostéry si již obyvatelé Chebu mohou vyzvednout

Cheb - Zájemcům, kteří město Cheb požádali o přidělení kompostérů, si je již mohou vyzvednout.

12.8.2017

Ve Františkových Lázních chystají jedinečné farmářské trhy

Františkovy Lázně –  Jedinečné farmářské trhy se uskuteční v neděli 13. srpna ve Františkových Lázních.

12.8.2017

Je libo zahlédnout magický meteorický roj Perseidy?

Zámek Kynžvart – Až sedmdesát padajících hvězd za hodinu budou moci spatřit všichni, kteří dorazí na zámek Kynžvart. Uskuteční se tady totiž Hvězdný piknik na ostrůvku, při němž budou příznivci astronomie sledovat magický meteorický roj Perseidy.

12.8.2017

Zlatá dráha bude ještě lepší

Cheb – Jedno z nejmodernějších sportovišť v Chebu, takzvanou Zlatou dráhu, čeká v budoucnu vylepšení. Už teď se na ní konají řady soutěží a závodů a město plánuje její rozšíření.

11.8.2017

Literární marmeláda si připomene ruskou básnířku

Mariánské Lázně - Literárně hudební festival Literární marmeláda v Mariánských Lázních si tentokrát připomene 125. výročí od narození velké ruské básnířky Mariny Cvětajevové.

11.8.2017

Harmonikáři dobyli Itálii

Mariánské Lázně - Už dobyli Mexiko a příznivce si získali i v jiných částech světa. Zážitek z vystoupení mariánskolázeňských harmonikářů ještě teď vstřebávají v Itálii.

11.8.2017

Zvelebení mázhausu stálo 600 tisíc

Cheb - Odstranit staré omítky, ponechat renesanční malby a opravit štukovou výzdobu. To vše museli absolvovat odborní pracovníci v mázhausu Muzea Cheb.

10.8.2017

Uctili Skalníkovu památku, zrenovovali mu náhrobek

Mariánské Lázně - Uctít památku Václava Skalníka se rozhodly Mariánské Lázně.

10.8.2017

Mají více parkovacích míst

Cheb – Obyvatelé malého Zlatého vrchu se mohou radovat. Přibylo tam více než dvě desítky parkovacích míst.

9.8.2017

V Ovesných Kladrubech se opět vydají na Pouť ke sv. Vavřinci

Ovesné Kladruby - Tradiční Pouť ke svatému Vavřinci připravují v Ovesných Kladrubech.

9.8.2017

Studánky se vrátí do života

Karlovarský kraj - Hlasování o studánce, která nutně potřebuje rekonstrukci, už zná své vítěze. V Karlovarském kraji si podle lidí, kteří se zapojili do projektu Živé studánky, nejvíce renovaci zaslouží Barochova studánka v Pramenech. Obnovy se dočká i Bočská studánka.

9.8.2017

Auta jsou útočištěm bezdomovců

Cheb - Desítky opuštěných aut v centru města a v nich přespávající bezdomovci. Takový problém v tuto chvíli řeší město Cheb.

8.8.2017

Hasiči si sáhnou na dno svých sil

Mnichov - Na dno svých sil si opět sáhnou hasiči, kteří se sjedou do Mnichova do Mariánských Lázní. Tady se totiž uskuteční už druhý ročník klání Mnichovský železný hasič.

8.8.2017

Mája neodpovídá standardům

Cheb – Problematika Domova pro osoby se zdravotním postižením Mája v Chebu rozbouřila mezi veřejností prudkou reakci. Z výsledků krajské kontroly totiž vyplynulo, že domov neodpovídá současným standardům poskytování sociálních služeb.

7.8.2017

Na vrchu Háj se uskuteční Česko-bavorské slavnosti piva

Aš – Česko-bavorské slavnosti piva se v srpnu uskuteční v Aši.

7.8.2017

Nablýskaná historická vozidla zamířila také na kolonádu

Mariánské Lázně – Jedinečná podívaná se naskytla všem, kteří v sobotu přišli na mariánskolázeňskou kolonádu a Masarykovu ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení