VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

včera 14:10

Domy jsou opět nebezpečné

Cheb - Rozbouraná okna a nově vybourané vstupy do domu. Tak v tuto chvíli vypadají čtyři domy v chebské Wolkerově ulici, které již několik let hyzdí pověst města.

včera 12:05

Jak přesně vzniká zemětřesení? Dozvědí se lidé na setkání

Františkovy Lázně, Skalná - Dozvědět se, jak přesně vzniká zemětřesení, jak vznikly sopky na Chebsku anebo jak se zemětřesení měří. Nejen tyto informace, ale i mnoho dalšího se mají šanci dozvědět lidé z Chebska i širokého okolí na jedinečném Geofyzikálním a vulkanologickém setkání.

včera 08:08

Za nejmohutnějšími stromy

Mariánské Lázně - Nejmohutnější památné stromy České republiky budou mít možnost zhlédnout návštěvníci výstavy, která se uskuteční v budově Správy chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

20.9.2017

Chátrající vila se vrací městu

Mariánské Lázně – Už to vypadalo, že legendární vila Lil v Mariánských Lázních se konečně po dlouhých letech dočká rekonstrukce a smysluplného využití. Nájemce, který měl objekt opravit a poté se stát vlastníkem vily, ale podmínky nedodržel.

19.9.2017

Hurikány zhoršují počasí v kraji

Karlovarský kraj - Daleko častější výkyvy počasí, více dešťových srážek i rychlejší vítr. Takovým způsobem se můžou projevovat následky hurikánů, které v uplynulých dnech řádily v Severní Americe. Potvrzuje to klimatolog Rudolf Kovařík ze Šindelové.

19.9.2017

V Zádubu-Závišíně půjdou opět k volebním urnám

Zádub-Závišín - Ani ne měsíc po předčasných volbách je Zádub-Závišín opět bez zastupitelstva.

18.9.2017

Potřinácté se konal Mariánský podzim

Mariánské Lázně – Poslední dny patřily v Mariánských Lázních 13. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Mariánský podzim.

18.9.2017

Stavba ZUŠky pokračuje, je to největší letošní investice

Aš – Stavba nové základní umělecké školy v Aši pokračuje. Buduje se v nevyužívané části komplexu Kulturního centra LaRitma v Kostelní ulici, kde kromě učeben a dalšího zázemí vzniká přístavba s novým vchodem a polootevřeným atriem.

18.9.2017

Při maturitě se i škrábaly brambory

Cheb – Maturita ze slepoty – tak se jmenuje nevšední zkouška, kterou na sobotu připravilo TyfloCentrum Cheb a Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých.

17.9.2017

Obrovský zájem o služby už Hospic Svatého Jiří neutáhne

Chebsko - Umírajícím a jejich rodinám pomáhá od Aše po Mariánské Lázně chebský Hospic Sv. Jiří. Poptávka po jeho službách se ale v poslední době zvýšila natolik, že už na ně zařízení nemá dostatek prostředků. O pomoc proto žádá veřejnost.

17.9.2017

Unikátní krovy vidělo už sedm set lidí. Některé z půd pocházejí ze 14. století

Cheb - Nebývalý zájem zaznamenalo město Cheb o prohlídky historických krovů na chebském náměstí. Ty se pro širokou veřejnost otevřely v květnu.

16.9.2017

Kynžvartský zámek ukazuje vzácné předměty z depozitu

Lázně Kynžvart - Nejcennější zlaté a orientální mince dvoutisícové numismatické sbírky, Kronika města Chebu psaná chebským katem a pozdějším kustodem zámku Carlem Hussem nebo kolekce zdobených kněžských rouch. Všechny tyto předměty mají možnost zhlédnout návštěvníci zámku Kynžvart, kteří během září navštíví návštěvnický okruh Muzeum a kabinet kuriozit.

16.9.2017

Lidé dobré vůle se sejdou na Krakonoši už podesáté

Mariánské Lázně - Svatý Václav je v Mariánských Lázních už desátým rokem spjatý s oblíbeným a hojně navštěvovaným Svatováclavským setkáním lidí dobré vůle. Ani letos o bohatý program lidé na vrchu Krakonoš nepřijdou.

15.9.2017

V Hartoušově už se jezdí po novém

Hartoušov - Po nové a bezpečnější komunikaci jezdí řidiči v Hartoušově, místní části Nebanic.

14.9.2017

Do nového se budou hasiči stěhovat už příští rok

Skalná - Už příští rok v listopadu budou mít skalenští hasiči novou zbrojnici. Současné prostory jsou na hranici životnosti a už dlouho nevyhovují normám ani nárokům služby jednotky sboru dobrovolných hasičů.

13.9.2017

Na Seebergu se chystají oslavy vína

Poustka - Veselo bude na hradě Seeberg v Poustce. Uskuteční se zde totiž Výroční slavnost obce Poustka a 3. ročník Festivalu vína.

13.9.2017

Zanedbané území nad přehradou ozdobilo bludiště

Cheb - Před mnoha lety si tu užívaly celé rodiny u vody, pak toto území upadlo v zapomnění a proměnilo se v nevzhledný prales.

13.9.2017

Kraj opraví chátrající lávku

Mostov - Chátrající železobetonovou lávku přes řeku Ohři v Mostově u Odravy chce opravit Karlovarský kraj. Lávka přes řeku je dlouhodobě uzavřená jak pro pěší, tak pro cyklisty. Kraj převezme lávku do svého vlastnictví a zrekonstruuje ji. Tento záměr po radě kraje posvětilo i krajské zastupitelstvo.

12.9.2017

Naši prvňáci ze ZŠ Lázně Kynžvart

Chebsko - Ve středu 20. září najdete v Chebském deníku prvňáky ze ZŠ Lázně Kynžvart.

12.9.2017

OTÁZKA PRO: Martinu Kuželovou, ředitelku Městské knihovny Cheb

V knihovně pořádáte řadu zajímavých přednášek. Jaká nejbližší posluchače čeká a co se na ní dozvědí?

12.9.2017

Přestavba věžáku spolkne miliony

Cheb - Celkem šestapadesát bytů vznikne v takzvaném modrém věžáku v Chebu. Předtím ho ale město bude muset nechat zrekonstruovat, a to zhruba za deset milionů korun.

11.9.2017

Nahlédli do útrob přehrady

Cheb - Do útrob přehrady mohli nahlédnout všichni, kdo dorazili na chebskou Skalku. V rámci dne otevřených dveří, který připravilo Povodí Ohře, se tak hosté mohli projít místy, kam se běžně nikdo nedostane.

11.9.2017

Lázně ožijí folklorem

Mariánské Lázně - Folklorní festival Mariánský podzim opět potěší své příznivce v Mariánských Lázních. Čtyřdenní akce začíná ve čtvrtek 14. září od 19 hodin koštem moravského vína.

11.9.2017

Okradený cizinec si mohl své věci koupit od zloděje zpátky

Cheb - Koupit si zpátky svoje věci mohl okradený cizinec. Případ začal ve chvíli, kdy mu osmatřicetiletý muž ukradl klíče od jeho vozidla, které zaparkoval v Chebu u jednoho z obchodních domů.

11.9.2017

FOTO: Milíkovští dobráci budou na zásahy vyjíždět Mazlíkem

Milíkov - Novou velkokapacitní cisternou od soboty disponují dobrovolní hasiči v Milíkově. Více jak devítimetrový kolos, do kterého se vejde 8500 litrů vody, dostal jméno ´Mazlík´.

11.9.2017

Projekt Obědy do škol zkrachoval. Není zájem

Karlovarský kraj - Téměř bez zájmu reagovali rodiče dětí ze sociálně slabých rodin na projekt Obědy do škol.

10.9.2017

Druhý ročník Marienbad Film Festivalu slavil úspěch

Mariánské Lázně - Centrem diskuzí a setkávání o současném, minulém i budoucím experimentálním filmu se na pět dní staly Mariánské Lázně. Druhý ročník Marienbad Film Festivalu opět nezklamal.

9.9.2017

Boheminium chystá další model, tentokrát Loket

Mariánské Lázně - Další maketa vzniká v dílně unikátního miniaturparku Boheminium. A bude se opravdu na co těšit.

8.9.2017

Hejtmani odmítli mýto na silnicích prvních tříd

Františkovy Lázně – Mýto na silnicích 1. tříd, financování oprav místních komunikací a nedostatek kvalifikované pracovní síly.

8.9.2017

Odkryli sto let starou cestu

Aš - Unikátní, přibližně sto let starou cestu z kamenů se podařilo odkrýt pracovníkům, kteří v ašské ulici Janáčkova opravovali silnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení