VYBRAT REGION
Zavřít mapu

90 procent úspěchu firem závisí na lidském faktoru

Hazlov  - „Oceněna byla firma Abydos to v překladu znamená: oceněni byli její zaměstnanci a jejich usilovná a cílevědomá práce a nadšení pro věc," uvádí majitelka Olga Kupec

10.11.2014
SDÍLEJ:

JEDNATELKA a majitelka firmy Abydos Olga Kupec uvedla, že spolupracují s Integrovanou střední školou Cheb a v letošním roce u nich vykonává po celý školní rok praxi pět učňů.Foto: Deník/Vladimír Kučera

Druhá nejlepší firma v regionu a Vodafone Odpovědná firma roku 2014 Karlovarského kraje. Přesně takové úspěchy nově zdobí značku hazlovské společnosti Abydos. S jednatelkou a majitelkou firmy Olgou Kupec Chebský deník hovořil nejen o jejich zaměstnanecké politice.

Hodnocení odborné poroty
„Firma Abydos má komplexní přístup k oblasti společenské odpovědnosti. Zaujal nás jejich program pomoci zaměstnancům, ať už v oblasti poskytování bydlení či oddlužování, servisu pracovních oděvů, poskytování speciálních filtračních masek pro zaměstnance v těžkých provozech a v neposlední řadě investic do vzdělávání. Příkladem je i možnost práce z domova, včetně matek na mateřské dovolené. Firma spolupracuje se školami, finančně podporuje regionální sport a kulturu a přispívá k ochraně životního prostředí," objasnila důvody triumfu Abydosu Barbora Miková, oblastní manažerka pro firemní zákazníky společnosti Vodafone.

Co pro Abydos taková ocenění znamenají? Uvedete, jaké důvody pro jejich udělení měla podle vás odborná porota?

• Oceněna byla firma to v překladu znamená: oceněni byli její zaměstnanci a jejich usilovná a cílevědomá práce a nadšení pro věc.

• Motivace nás všech Abydosáků (tak si říkají zaměstnanci Abydosu) do budoucí práce.

• Ocenění je velká radost ale také závazek a výzva do budoucnosti.

• Cíl udržet se mezi nejlepšími a neusnout na vavřínech.

Už dříve jste uvedla, že je velmi složité sehnat kvalitní mladé pracovníky. Daří se pracovat na zatraktivnění průmyslových oborů pro absolventy středních škol?

Mnoho se děje, jen občas mám pocit, zda u některých projektů není hlavním zájmem ´zadministrování´ prostředků z Evropské unie než skutečně uvést dobré nápady v život.

Iniciativy různých uskupení, svazů, komor i ministerstev jsou jistě dobrá a potřebná věc, ale zlé je, že ani po mnoha letech debat o problému nemá ministerstvo školství celkovou koncepci školství, technického vzdělávání, duálního systému učňovského školství a s tím spojeného financování.

Ale než naříkat na tmu, je snad lepší pomyslně zapálit alespoň jednu svíčku…

Ano, a tak Abydos spolupracuje s Integrovanou střední školou Cheb, v letošním roce vykonává u nás po celý školní rok praxi pět učňů a studenti vysokých škol u nás zpracovávají diplomové práce. Jedna z nich je zaměřena právě na firemní politiku ve spojitosti s technickými obory.

Abydos je za stranu zaměstnavatelů generálním partnerem projektu ´Podpora technického vzdělávání na ZŠ´, který iniciovala Hospodářská komora a město Aš. Výsledky projektu pocítí zaměstnavatelé až po několika letech. To některé zaměstnavatele trochu odradilo. My jsme se rozhodli zůstat, neboť projekt je v souladu s podnikovou strategií Abydosu, která akcentuje dlouhodobý udržitelný rozvoj. Zde je důležité, aby rodiče získali důvěru v technické obory a věděli, že technické povolání je zárukou dobrého a finančně dobře ohodnoceného pracovního místa pro jejich děti.

Důležitost tohoto tématu se zrcadlí i v tom, že Svaz průmyslu a dopravy vyhlásil rok 2015 rokem průmyslu a technického vzdělávání. I zde se Abydos jistě zapojí.

A konkurenceschopnost firem? 90 % jejich úspěchu závisí na lidském faktoru.

Prozradíte, kdy jste v poslední době měla největší radost? (A nemusí to nutně být uspokojení ´jen´ po pracovní stránce…)

Mé oblíbené úsloví, když chceš, tak můžeš, platí za podmínky, že člověku zdraví slouží. A jak je důležité, jsem si uvědomila letos, když se moje maminka ocitla ze dne na den na vozíku. Po několikaměsíčním léčení a rehabilitaci již opět chodí (zatím neskáče přes kaluže).

Proto přeji všem čtenářům Chebského deníku hodně zdraví, které je tak vzácné.

Firma Abydos a její činnost
Abydos je článkem dodavatelského řetězce mezi německými slévárnami, jako například Bosch Rexroth, a jejich odběrateli. „Hrubé odlitky se zde tryskají, brousí a kontrolují mimo jiné pomocí endoskopů, které známe z medicíny," upřesňovala Olga Kupec. „Jedná se na jednu stranu o fyzicky namáhavou práci, ale vyžaduje i vysokou odpovědnost vzhledem k vysokým požadavkům na kvalitu. S odlitky se můžete setkat v autech jako Audi, BMW, Ford, ale i ve stavebních a zemědělských strojích a v nesčetných strojírenských zařízeních," dodala.

Autor: Vladimír Kučera

10.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Aš – Základní škola v ašské Kamenné ulici bude mít od začátku nového školního roku nový výtah a plynovou kotelnu. Obě investiční akce za přibližně 3,5 milionu korun v těchto dnech vrcholí a do konce prázdnin by mělo být hotovo.

Peníze navíc ještě města a obce nemají, ale už vědí, jak je použít

Karlovarský kraj - Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta. A obce i města v celém kraji už mají jasnou představu, co s penězi, které dostanou, budou dělat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení